facebook
Teraz jest Śr, 25 kwietnia 2018, 22:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zmiany w Urzędzie Miasta w Krasnobrodzie?
PostNapisane: Wt, 3 marca 2015, 21:18 

Boooże !!! Jaki konkurs ?, to przed wyborami karty były już rozdane, kto i jakie stanowisko przyjmuję -.-

Reklama

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 12:34 

Tak na wstępie to chce złożyć najlepsze życzenia imieninowe panu burmistrzowi, przede wszystkim zdrowia, wytrwałości, stanowczości, sukcesów i pomyślności tak w życiu osobistym jak i na łonie życia zawodowo-społecznego :)
Niech się teraz zastanowią ci co chcą tak bardzo "pomagać" burmistrzowi! Pomyślcie w jakim świetle będzie teraz stawiany pan Misztal? Jak pewnie wiadomo wszystkim zainteresowanym przed wyborami pan Kazimierz cieszył się szacunkiem i sympatią wśród lokalnego społeczeństwa, to przyznają też na pewno ci co akurat nie głosowali na niego. A po tej nowej obsadzie stołków niestety traci bardzo na wizerunku właśnie ON a nie wy. I mam jeszcze nadzieję że nie potwierdzi się przeciek dzikiegotwardziela o nowym stanowisku zastępcy burmistrza.

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 12:54 

Szanowny Panie Pablojarszaku skoro Pan Kazimierz GĘŚLA wygrał konkurs to na pewno spełnił jako jedyny warunki tego konkursu. Nie sądzę aby urzędnicy prowadzący nabór zadecydowali o takim wyborze pod presją z zewnątrz.
Proszę zauważyć że tym razem konkurs na to stanowisko został przeprowadzony a sekretarz nie był mianowany jak to było cztery lata temu.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego jest Pan niezadowolony z dokonanego wyboru.
Pan Kazimierz Gęśla będzie chyba jedynym prawnikiem którego zatrudnił urząd gminy w Krasnobrodzie.
Widzę ze w Krasnobrodzie utrzymuje się ogólna tendencja do sukcesywnego spychania prawników poza margines - proceder ten utrzymuje się również w innych instytucjach na terenie gminy.
Czyżby ludzie z takim wykształceniem byli zagrożeniem dla Krasnobrodu? Przecież wykształcenie prawnicze jest najbardziej odpowiednie do pracy w administracji.
Pan jest Krasnobrodzianinem i ja jestem - ja w odróżnieniu od pana nie chcę mieszkać w takiej gminie która klęczy na kolanach i którą cały czas ktoś kopie po nogach i układa pałą po grzbiecie.
Nie słyszał pan o tym ile spraw sądowych założono gminie Krasnobród w poprzedniej kadencji?
O założonych przez gminę sprawach w których to gmina Krasnobród jest pokrzywdzona nie słyszałem.

Czy nie czas już z tym skończyć? Na pewno już czas.

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 13:50 

No proszę i się wyjaśniło... Będzie i doradca i zastępca. Nie wiem jak inni wyborcy jednak ja na dzień dzisiejszy bardzo się zawiodłem na panu burmistrzu. Czas szybko jednak biegnie i kadencja razem z nim bezpowrotnie ucieka, pożyjemy te 4 lata i ocenimy całokształt.

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 19:15 

Kobra napisał(a):
Szanowny Panie Pablojarszaku skoro Pan Kazimierz GĘŚLA wygrał konkurs to na pewno spełnił jako jedyny warunki tego konkursu. Nie sądzę aby urzędnicy prowadzący nabór zadecydowali o takim wyborze pod presją z zewnątrz.
Proszę zauważyć że tym razem konkurs na to stanowisko został przeprowadzony a sekretarz nie był mianowany jak to było cztery lata temu.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego jest Pan niezadowolony z dokonanego wyboru.
Pan Kazimierz Gęśla będzie chyba jedynym prawnikiem którego zatrudnił urząd gminy w Krasnobrodzie.
Widzę ze w Krasnobrodzie utrzymuje się ogólna tendencja do sukcesywnego spychania prawników poza margines - proceder ten utrzymuje się również w innych instytucjach na terenie gminy.
Czyżby ludzie z takim wykształceniem byli zagrożeniem dla Krasnobrodu? Przecież wykształcenie prawnicze jest najbardziej odpowiednie do pracy w administracji.
Pan jest Krasnobrodzianinem i ja jestem - ja w odróżnieniu od pana nie chcę mieszkać w takiej gminie która klęczy na kolanach i którą cały czas ktoś kopie po nogach i układa pałą po grzbiecie.
Nie słyszał pan o tym ile spraw sądowych założono gminie Krasnobród w poprzedniej kadencji?
O założonych przez gminę sprawach w których to gmina Krasnobród jest pokrzywdzona nie słyszałem.

Czy nie czas już z tym skończyć? Na pewno już czas.

Drogi kolego, trzeba z tym skończyć racja. Trzeba skończyć ze sprawami sądowymi itp. itd, ale nie w ten sposób, no ludzie! Jak władze gminy mają szukać oszczędności (bo wiadomo gmina została zadłużona przez PSLowców, klika OSP itp.)? jak jakiś "doradca" bierze od 4-6 tyś poborów miesięcznie. Na chłopski rozum pomyśleć to ta sama funkcja co zastępca tylko pod przykrywką. W pierwszej kolejności powinni na sobie poszukać oszczędności a nie na ludziach, żeby specjalnie podwyższać na sesji opłaty za śmieci (szacun dla radnych co byli przeciw).

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 19:19 

W moim odczuciu rządzenie jest takie, że za poprzedniej kadencji obecny vice-starosta rządził pod przykrywką poprzedniego burmistrza, to w obecnej kadencji radny powiatu pod przykrywką obecnego burmistrza :)

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 19:49 

Ha Ha HA cóż za dyskusja już rozliczacie nową władzę i obsadę. Może panie i panowie zacząć od rozliczenia starej władzy PSL(pomóżmy swoim ludziom).
Zastanawiają mnie wypowiedzi osoby kryjącej się pod nazwą "flow" czyżby to fanatyk wiary PSL kiedyś dumny owczarek za kadencji P. Chmielowca i świty a teraz podkulony pudelek widzący wszędzie spisek marzący o powrocie PSL i przeobrażeniu się w dzikie zwierze.

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 20:27 

Do pablojarszak cyt " no ludzie! Jak władze gminy mają szukać oszczędności (bo wiadomo gmina została zadłużona przez PSLowców, klika OSP itp.)? jak jakiś "doradca" bierze od 4-6 tyś poborów miesięcznie. Na chłopski rozum pomyśleć to ta sama funkcja co zastępca tylko pod przykrywką. W pierwszej kolejności powinni na sobie poszukać oszczędności a nie na ludziach, żeby specjalnie podwyższać na sesji opłaty za śmieci (szacun dla radnych co byli przeciw)."

Oni nie mają co oszczędzać bo kur...a PSL-owska obczyściła całą kasę gminy. Czemu nie tworzycie afery na temat ile wziął odprawy Chmielowiec jak zostawił gminę zadłużoną i jakie przekręty poszły np. z basenami. Tak wyglądają władze PSL które rządziły przez 4 lata by do własnego koryta jak najwięcej i aby obstawić władzę swoimi marionetkami (z których większość to chamy dbające o własną dupę i rodzinkę).
Nowe władze mają oszczędzać we wszystkich aspektach społecznych gminy TAAA PEWNIE a później za 4 lata jeden z drugim wielcy wyżej wypowiadający się będą płakać że gówno nowa władza zrobiła nic się nie działo nieudacznicy bo Chmielowiec to i tamto PSL takie dobre było - tyle zrobiło itd..ha śmiech jeszcze dobrze władze się nie uformowały a już owczarki kąsają.

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 20:45 

BB.King napisał(a):
Oni nie mają co oszczędzać bo kur...a PSL-owska obczyściła całą kasę gminy. Czemu nie tworzycie afery na temat ile wziął odprawy Chmielowiec jak zostawił gminę zadłużoną i jakie przekręty poszły np. z basenami. Tak wyglądają władze PSL które rządziły przez 4 lata by do własnego koryta jak najwięcej i aby obstawić władzę swoimi marionetkami (z których większość to chamy dbające o własną dupę i rodzinkę).
Nowe władze mają oszczędzać we wszystkich aspektach społecznych gminy TAAA PEWNIE a później za 4 lata jeden z drugim wielcy wyżej wypowiadający się będą płakać że gówno nowa władza zrobiła nic się nie działo nieudacznicy bo Chmielowiec to i tamto PSL takie dobre było - tyle zrobiło itd..ha śmiech jeszcze dobrze władze się nie uformowały a już owczarki kąsają.

W 100% cię popieram, poprzednia władza kreowała się takim jakby można to powiedzieć pierścieniem (komendant powiatowy=>Chmielowiec=>OSP=>komendant gminny=>Walne zgromadzenia=>załatwienia roboty) i tak w kółko. Jedynie mnie zastanawia dlaczego pewna pani na sesji wspomniała o tym, że bez względu na to jak potoczy się głosowanie co do odprawy to i tak odprawa zostanie przyznana. To dlaczego w ogóle takie głosowanie miało miejsce? Nie rozumiem :/

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 20:49 

Trudno w to uwierzyć, że Pan FLOW głosował na Pana Kazimierza Misztala. Dwa miesiące temu go popierał a teraz już nie.
Panie FLOW po to połączyły się elektoraty Pana Janusza Osia i Pana Kazimierza Misztala aby w Krasnobrodzie zapanowała normalność.
Ten kto popierał Janusza Osia głosował na Pana Misztala bo tak było trzeba - bo taka była umowa koalicyjna. A teraz raptem co? Wielkie zaskoczenie, że został przywrócony do pracy Pan Kazimierz Gęśla? Elektoratowi Pana Misztala powrót Pana Kazimierza Gęśli nie przeszkadza.
Bardzo dobrze że stało się tak, że akurat konkurs wygrał ten który został pokrzywdzony. Szkoda tylko że musiał dodatkowo przechodzić przez konkurs a nie został przywrócony do pracy postanowieniem sądu. Dobrze że przez Pana Misztala przemawia sprawiedliwość, choć tak naprawdę to Pan Burmistrz sekretarza nie wybierał tylko niezależna komisja rekrutacyjna.

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 21:05 

A to jakkolwiek by się głosowanie skończyło nawet na NIE to i tak odprawa by była dla p. Chmielowca bo zapewne sprawa skończyła by się w sądzie, na pewno by ją wygrał a gmina zapłaciła by koszta sądowe odsetki itd..Takiego koryta by PSL-owiec nie odpóścił.

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 21:15 

BB.King ma rację!

Uchwała Nr III/15/14 z dnia 30 grudnia 2014r. w sprawie przyznania Panu Wiesławowi Chmielowcowi Burmistrzowi Krasnobrodu odprawy emerytalnej i nagrody jubileuszowej

http://umkrasnobrod.bip.lubelskie.pl/up ... _15_14.pdf

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 22:16 

No to sytuacja etatowa w Urzędzie się rozwija. Zobaczymy jaki to przyniesie efekt w zarządzaniu gminą i jakie z tego będą korzyści dla mieszkańców. Jak podejdą do tego wszystkiego radni. Sytuacja po ostatniej sesji rady nie jest zbyt optymistyczna dla władzy.
Widać to choćby po głosowaniu nad podwyżkami "śmieciowymi". Radni koalicji słabo odrobili zadanie domowe i część z nich głosowała razem z opozycją - przeciw. Tego się zarząd nie spodziewał, że straci większość w radzie. Może dość ostro wygłoszona reprymenda Burmistrza a w szczególności Doradcy przywoła "swoich" radnych do porządku - to zobaczymy. Obecna sytuacja wymiany kadrowej na szczycie i tworzenie nowych etatów /z-cy burmistrza cz doradcy/ - co pewnie zwiększy wydatki płacowe - nie tworzy dobrej atmosfery dla przemyśleń radnych w przedmiocie uchwalenie być może na następnej sesji podwyżki 'śmieciowej" a także utrzymania dyscypliny w kolejnych głosowaniach. Pożyjemy - zobaczymy.

PostNapisane: Cz, 5 marca 2015, 01:23 

Do BB.King jeśli już pan tak docieka to żaden ze mnie fanatyk PSLu, ani członek tego ugrupowania, ani nawet ich sympatyk, wręcz przeciwnie, może nie jestem twardogłowym zwolennikiem obecnego układu rządzącego w gminie ale z PSL, panem Chmielowcem i podobnymi proszę mnie nie mieszać.
Panie Kobra przecież nic nie napisałem że już nie popieram pana Misztala. Póki co to po prostu pewnymi posunięciami jestem rozczarowany, zwłaszcza tym że tworzy się sztuczny etat zastępcy burmistrza w sytuacji gdy coś takiego funkcjonuje pod hasłem doradca burmistrza. Obiekcję mam też co do obsady sekretarza, no ale jeśli konkurs wygrał najlepszy to tylko gratuluje wiedzy, doświadczenia i wykształcenia i więcej na ten temat się nie wypowiadam.

PostNapisane: Cz, 5 marca 2015, 06:58 

Flow dekady ci sie pogibały. CO mają twardogłowi wspolnego z obecnym układem rządzącym. Chyba że uważasz wszystkich zwolenników tej władzy za twardoglowych. Oj flow żeby z ciebie nie okazał się suporeks. A co do obsady to przynajmniej ludzie wykształceni i z doświadczeniem będą obejmować stanowiska w urzędzie a zwłaszcza że to mieszkańcy krasnobrodu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]