facebook
Teraz jest Cz, 18 stycznia 2018, 15:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nie ma banera do Forum na oficjalnej stronie Krasnobrodu ?!
PostNapisane: Śr, 18 lutego 2015, 23:25 

Miejscowe relacje obywatelskie w wymiarze wirtualnym:-) widziane okiem (drobiazgowego) starszego pana ;-), który korzysta z netu jak ze szczoteczki do zębów.

Chciałbym się mianowicie podzielić swoim spostrzeżeniem.

Byłem ostatnio na stronie oficjalnej UMiG Krasnobród. Kończąc nań wizytę, po przejrzeniu spraw związanych z aktywnością naszego nowego samorządu, obejrzawszy powieszone przez Pana Józefa nowości obrazkowe, pomyślałem sobie, żeby swoje wrażenia wzmocnić/osłabić zapoznając się również z vox populi braci krasnobrodzkiej na poziomie tzw. społeczeństwa obywatelskiego.

Rozejrzałem się więc odruchowo oczywiście, będąc na stronie"oficjalnej", za odpowiednim linkiem co by przejść od razu na miłą sercu stronę http://www.forum.krasnobrod.org.

Niestety (!?), nie znalazłem tam pośród innych ( tam egzystujących) linka do miejscowego Forum...

I zastanowiłem się dlaczego nie ?

Czyżby (nowi) włodarze Gminy i Miasta (!) mieli coś naprzeciw... ?

Przecież umieszczenie tam linka do Forum (wśród innych umieszczonych ) byłoby oczywistym i rzeczywistym potwierdzeniem aprobaty i łączności władzy z miejscowymi - i wygodą dla odwiedzających tę oficjalną stronę. Cytując klasyka była by to "oczywista oczywistość"

Gwoli prawdy, nawet bardziej potrzebnym niż zamieszczony link do eUrzedu z Łabunie (?), który wisi od kilku lat na stronie jako nieaktywny projekt... i psuje dobre wrażenie z fajnie prowadzonej strony urzędowej. A'propos tego tematu; może kilka słów wyjaśnienia dla zainteresowanych : po co to wisi i dlaczego tak długo i co z tego i kiedy coś wyniknie konkretnego ?

Ponieważ przyszło w końcu nowe w osobie naszego Burmistrza oraz miejscowych aktywistów, może warto i w tej materii zrobić następny kroczek :-( .

Krótko mówiąc (pisząc) dzielę się tym swoim oczekiwaniem w przekonaniu, ze zrealizowanie takiego drobiazgu byłoby pewnie miłym sygnałem sympatii nowej władzy do ludu ;-) wg. formuły, że życie składa się (TEŻ) z (miłych) drobiazgów.

Parafrazując okrzyk sąsiadów ze wschodu; Chwała forum" owiczom z Krasnobrodu !

Reklama

Tytuł: Re: nie ma linka do Forum na oficjalnej stronie Krasnobrodu
PostNapisane: Śr, 18 lutego 2015, 23:45 

Osobiście rozmawiałem z P. Burmistrzem Kazimierzem Misztalem. Pan Burmistrz obiecał ,że link do Naszego Forum zostanie umieszczony na stronie Urzędu. http://www.krasnobrod.pl.
Poczekajmy, wierzę ,że tak się stanie!

Tytuł: Re: Nie ma linka do Forum na oficjalnej stronie Krasnobrodu
PostNapisane: Cz, 19 lutego 2015, 10:19 

Witam ,
i dziękuję naszemu Adminowi za dobrą wiadomość ( ciekawe jak długo potrwa ta niezmiernie pracochłonna operacja umieszczenia linka do naszego forum ;)... )

Czy jest coś wiadomo co jest z martwym linkiem na stronie www K
do stronny eUrzad w Łabuńkach ? ; http://eurzad.informatyzacja-labunie.pl/

PostNapisane: Pn, 23 lutego 2015, 13:29 

Sprawdzałem - dalej nie ma linku.
Chyba Warszawa prędzej spłonie niż pojawi się link do forum na stronie Gminy Krasnobród.
Na razie palą się mosty.

PostNapisane: Pn, 23 lutego 2015, 14:38 

No niestety Kobra masz chyba rację!
Wczoraj ponownie rozmawiałem z P. Burmistrzem.
Na stronie http://www.krasnobrod.pl będą umieszczać tylko linki do naszych nagrań , np.z Sesji Rady Miejskiej, itp.
Banera do Naszego Forum , wynika z tego nie będzie!
Bardzo mnie to zdziwiło tym bardziej ,że na stronie Urzędu Miasta są banery do strony, która aktualizowana była jeszcze w 2009r., czy tez link przekierowujący na e-Urząd Łabunie!
Musimy pomyśleć wspólnie co robić dalej!

PostNapisane: Pn, 23 lutego 2015, 17:04 

Chciałbym usłyszeć co sądzicie o propozycji umieszczania tylko linków do Naszego Forum!
Nie bardzo mi się to podoba!

PostNapisane: Pn, 23 lutego 2015, 18:41 

Zadziwiające ! Jako ten, który ,, ruszył" ten temacik moje zdanie;

Pisząc o tym linku myślałem, że to absolutny drobiazg. Czy Wysoka Władza, którą wybraliśmy nie ma obowiązku racjonalnego wyjaśnienia przyczyn dla których na stronie Urzędu egzystuje kilka lat niedziałający link do eUrzędu a nie chce jednocześnie spowodować wklejenie jednego linku do naszego Forum ? Zadziwiająca reakcja Burmistrza ! :-) Myślałem, że wybieram faceta, który czuje miejscowego bluesa.. :-) , czyli bliżej społeczności.

Nie rozumiem po co wiele linków do materiałów, kiedy najprościej jeden link do forum raz i na stałe. Też jak Krasnobludek nie widzę w tym sensu .
Przecież to bardziej dla urzędu pracochłonne i tylko wyduża czas wieszania na stronie - bo wprowadza sieę jeszcze jednego ,, pośrednika". Chyba burmistrz nie czuje tematu. Byłem adminem portalu logistycznego w czasie swych aktywności zawodowych i wiem o czym piszę...

Jeśli urzędnicy tego nie rozumieją to moze zgłosić formalne pytanie o sprawach dyskutowanych, do Burmistrza drogą administracyjną, i wtedy zmusi to urząd zgodnie z obowiązującym prawem do odpowiedzi dla zainteresowanych. Czy to konieczne ? Nie da sie normalnie po ludzku ? Jestem zniesmaczony.

PostNapisane: Pn, 23 lutego 2015, 18:56 

Poza tym chciałbym dodać zdziwiony komentarzem burmistrza; linkowanie przez Urząd do poszczególnych materiałów Forum wymaga przecież zgody właściciela czyli Forum. Tak więc decyzja w tym zakresie nie leży po stronie burmistrza . Tu decyduje ten, kto je tworzy. A tworzenie sprawozdań wizyjnych jest zezwolone prawem i nie wymaga zgody urzędu. I kółko się zamyka. Chciałoby się krótko: Panie Burmistrzu niech Pan nie robi sztucznych problemów przy takich drobiazgach - to po prosto śmieszne.

PostNapisane: Pn, 23 lutego 2015, 23:03 

Nie rozumiem w czym jest problem z tym linkiem. Oby w Krasnobrodzie nie zaistniał się taki sam incydent jaki pojawił się kiedyś w Szczebrzeszynie.
Tam pewien kolo popadł w konflikt z urzędem miejskim i zaczął prowadzić stronę www na której zaczęto przedstawiać gminę Szczebrzeszyn z innej strony - to znaczy nie to co ładne i oficjalne, ale to co jest faktycznie tzn. bałagan, syf, doły na drogach itp.
Link wydaje się korzystniejszy niż taka dodatkowa anty-strona funkcjonująca obok oficjalnej.

PostNapisane: Pn, 23 lutego 2015, 23:59 

Szanowny Panie Kobra ;-),

Ja na pewno nie popadnę w konflikt ;-)Też bowiem uważam, że nie powinniśmy się kłócić tylko szukać porozumienia.Broń Boże ! Incydenty rodem z Szczebrzeszyna są nam niepotrzebne :-) !

Ale przecież link jest najprostszym rozwiązaniem, potwierdzanym w tym wątku przez ciebie i i innych uczestników .

Od początku tematu (który przecież sam wygenerowałem) też nie wiem o co chodzi urzędnikom w sprawie tak oczywistej ... Jak pisałem wcześniej, dla mnie to od początku rozmowy na ten temat, to drobiazg wirtualny ( aczkolwiek praktyczny) i przecież w swoim pierwszym wpisie wyraziście to przedstawiłem.

Jest to wg. mnie po prostu wygoda dla tych co wchodzą na stronę oficjalną www i chcą przejść następnie do forum miejscowej społeczności. I nie rozumiem nowo wybranego włodarza, który nie widzi w tym pozytywnego sygnału życzliwości dla tych, którzy chcą to zrobić... Czyżby się na początku kadencji zabezpieczał przed innymi niż urzędowe oceny tego co trafia do odwiedzających stronę www urzędu...To jest zastanawiające. I jednocześnie nie potrafi zlikwidować linka, który jest martwy 2-3 lata do martwego e Urzędu w Łabuniach !.Przecież w to miejsce można wpisać link do Forum. Gdzie tu wyczulenie i empatia oraz skuteczność działania/zarządzania społecznika, (nota bene:którego sam wybierałem na burmistrza :-(, skoro z dupereli robi problem, odmawiając Krasnobludkowi już w drugiej rozmowie w umieszczeniu jednej linijki tekstu (link) na stronie urzędu...I nie widzi, że są to sprawy/drobiazgi , które scalają i budują miejscową społeczność. Nie rozumiem także reakcji urzędu. Smutne.Dobranoc

PostNapisane: Wt, 24 lutego 2015, 09:22 

Banera do e Urzędu w Łabuniach nie ma już na stronie Urzędu!

PostNapisane: Wt, 24 lutego 2015, 09:23 

Conrad48 przepraszam, ale źle mnie zrozumiałeś. Faktycznie trochę źle się wyraziłem. Nie miałem na myśli Twojego rzekomego poróżnienia się z władzami Krasnobrodu.
Chodziło mi o to, że ktoś może wpaść na pomysł założenia bardzo podobnej wizualnie strony do oficjalnej strony Krasnobrodu na której internauta pozbawiony będzie możliwości patrzenia przez "różowe okulary". W Szczebrzeszynie właśnie tak było.
Gdybym był burmistrzem brałbym link FORUM KRASNOBRODZKIEGO w ciemno na oficjalną stronę gminy. Lepiej mieć forum na stronie www niż nieoficjalną stronę gminy na której ktoś by mi wyciągał syf i malarię a o to przecież nie trudno. Wystarczy tylko wyjść na Krasnobród - wygląda jak po wojnie.

PostNapisane: Wt, 24 lutego 2015, 10:19 

Kobra - nie ma sprawy, masz rację - rozumiem. Dzięki za reakcję. Zlikwidowanie nieczynnego bannera ( jak napisał przed momentem Krasnobludek) to sygnał, że jednak "ktoś" w urzędzie widzi i myśli (!). Teraz jeszcze tylko wklejenie w to miejsce linka pt " forum.krasnobrod.org po uzgodnieniu z naszym Adminem co do wyglądu grafiki linka (ikonka?) i Wszyscy są zadowoleni...

PostNapisane: Wt, 24 lutego 2015, 10:34 

Projekt banerka Naszego Forum przesłałem 30.01.2015r. , do Urzędu.
Oczywiście jest to projekt , który należy zmniejszyć do wymiarów banerów na stronie Urzędu!

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: Wt, 24 lutego 2015, 10:39 

No i brawo dla Admina. Wyprzedza peleton ! ;-) Teraz czekamy na reakcje ( albo jej brak) naszych Włodarzy !

PostNapisane: Wt, 24 lutego 2015, 13:26 

Panie Adminie jak już widzę że jest taki koncert życzeń to jeszcze na android przydałaby się ikonka bezpośrednia przekierowująca na forum i jeszcze kafelka na pulpit do windows 8. To nie żart.

PostNapisane: Wt, 24 lutego 2015, 13:32 

Nie widzę żadnego koncertu życzeń.
Chcemy tylko, żeby baner Naszego Forum znalazł się na stronie Urzędu!
O reszcie można pomysleć.

PostNapisane: Wt, 24 lutego 2015, 14:35 

No i masz. Czekaj szeregowy forumowiczu na kafelkę i ikonkę na ANDROID do 6 grudnia (Mikołaj).
Panie Adminie co się stało z Goolem? Wyjechał? Gdyby jego felietony były drukowane w Gazecie Krasnobrodzkiej trzeba byłoby zwiększać nakład gazety. Zwrotów by nie miała.

PostNapisane: Wt, 24 lutego 2015, 14:39 

hehehe! A skąd ja mam wiedzieć co z Goolem?
Na pewno go nie zbanowałem!

PostNapisane: Wt, 24 lutego 2015, 15:27 

Też uważam, że wskazany jest umiar na tym etapie budowy krasnobrodzkiej więzi wrtualnej ludu pracującego z władzą... :-)

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]