facebook
Teraz jest Pt, 16 listopada 2018, 10:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Autor Wiadomość
 Tytuł: Co dalej z "ogólniakiem" w Krasnobrodzie?
PostNapisane: Pt, 9 października 2015, 17:02 

Co dalej z "ogólniakiem" w Krasnobrodzie?

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta dowiedzieliśmy się o braku naboru do I klasy "ogólniaka" w Krasnobrodzie .
Dlaczego?
Odpowiedzi jest wiele.
Niż demograficzny, położenie i wiele innych.
Warto jednak wspólnie zastanowić się co robić dalej , aby ten Nasz "ogólniak" działał dalej i aby dalej kształciła się tu młodzież.
"Padły" wprawdzie "ogólniaki" w Józefowie i Szczebrzeszynie , ale czy nie warto pomyśleć o tym , aby młodzież z tych okolic zachęcić do nauki w Krasnobrodzie?
Krasnobród jako miejscowość ma już swoją "markę".
Klimat, walory turystyczne.
Dobra baza szkola.
Dobry dojazd z wielu miejscowości .
Osiągnięcia uczniów.
Władze Naszego Miasteczka są bardzo zainteresowane dalszymi losami liceum.
Burmistrz ,P. Kazimierz Misztal, nie dopuszcza myśli,że może nie działać dalej nasze liceum.
Zainteresowani są także nasi radni powiatowi /przekonałem się o tym podczas rozmowy z Doradcą Burmistrza, P. Januszem Osiem, radnym Powiatu./
Wszyscy , wspólnie, musimy zrobić wszystko , aby liceum funkcjonowało dalej.
Zapraszam wszystkich do dyskusji.

Reklama

Tytuł: Re: Co dalej z "ogólniakiem" w Krasnobrodzie?
PostNapisane: Pt, 9 października 2015, 17:19 

Cytuj:
Obecnie dyrekcja rozważa pomysł eksperymentu naukowego polegającego na możliwości rozszerzenia wielu przedmiotów w ramach jednej klasy.

ze strony http://www.zsokrasnobrod.pl/

PostNapisane: Pt, 9 października 2015, 22:21 

Osiągnięcia krasnobrodzkich uczniów i ich Nauczycieli.

http://www.zsokrasnobrod.pl/index.php/o ... ze-sukcesy
http://www.zsokrasnobrod.pl/index.php/o ... -konkursow
http://www.zsokrasnobrod.pl/index.php/o ... -egzaminow

PostNapisane: So, 10 października 2015, 08:53 

Kilka komentarzy umieszczonych na facebooku:

Cytuj:
Rozmawiając z uczniami dojeżdżającymi do Zamościa przyczyną rezygnacji z nauki w krasnobrodzkim ogólniaku jest niski poziom nauczania. Brakuje profesjonalnie wyszkolonej kadry pedagogicznej.

Cytuj:
Proponuję najpierw zapoznać się z wynikami matur. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jestem obiektywna ale jak ktoś pisze takie bzdury to krew mnie zalewa.

Cytuj:
Ja wybrałam ogólniaka w Zamościu chociażby ze względu na to, że miałam większy wybór klas - mogłam spokojnie wybierać klasy o rozszerzeniach takich, jakie mi najbardziej odpowiadały
III LO stoi wysoko w rankingach szkół średnich (13) - nie mówię, że ogólniak w Krasnobrodzie jest zły - no ale cóż - brak umieszczenia go na liście rankignowej szkół mówi samo za siebie, więc nie dziwię się, że jest brak zainteresowania.

Owszem, może i Krasnobród ma swoją "markę" tylko nie jest ona widoczna - bo gdzie mają się rozwijać uczniowie skoro wszystko w zimie "zamiera". Jedynie w sezonie letnim "coś" się dzieje ale też z roku na rok dzieje się mniej.

Matura jest wszędzie taka sama ale moim zdaniem lepiej być najgorszym wśród najlepszych a nie najlepszym wśród najgorszym - nie obrażam tutaj ani uczniów ani poziomu nauczania nauczycieli ZSO. Ktoś, kto zechce osiągnąć coś w życiu to będzie sam się dokształcał - niezależnie czy chodzi do szkoły w Zamościu czy w Krasnobrodzie.

Tylko jedna sprawa nie daje mi spokoju - DLACZEGO DZIECI NAUCZYCIELI I URZĘDNIKÓW CHODZĄ LUB CHODZIŁY DO SZKÓŁ W ZAMOŚCIU SKORO LICEUM KRASNOBRODZKIE JEST TAK DOBRE WEDŁUG NICH? któs mi odpowie?

PostNapisane: So, 10 października 2015, 16:39 

Cytuj:
Wybrałam ogólniak się mówi.
Wyniki matur należy rozpatrywać indywidualnie biorąc pod uwagę przede wszystkim możliwości ucznia. Próg punktowy decydujący o przyjęciu do III LO jest wysoki. Nie jest wybitnym osiągnięciem zrobić z orła orła więc nic dziwnego, że wyniki matur są wysokie. Osiągnięciem natomiast jest sprawić by nielot wzniósł się w górę i to udaje się w krasnobrodzkim liceum - myślę, że głównie przez indywidualne podejście do ucznia.
Jeśli chodzi o fakt, że dzieci nauczycieli nie zostają w liceum to ja bym nie generalizowała. Wielokrotnie dzieci nauczycieli zostawali w liceum, obecnie również. Jest to indywidualna decyzja każdego ucznia. Ja osobiście też nie wiem czy chciałabym być i w gimnazjum i w liceum, w którym uczą moi rodzice albo nie daj Boże jeszcze być uczennicą któregoś z nich.

Cytuj:
Jeśli chodzi o indywidualne podejście do ucznia - to fakt, bo jak to mówią - Liceum Krasnobrodzkie to taki darmowy społeczniak.
no ale cóż - fakt, może i uczniowie nauczycieli zostają w miejskim liceum ale to przypadki, które moż na policzyć na palcach .
denerwuje mnie fakt (a raczej denerwował) jak urzędnicy mówli, że liceum w Krasnobordzie jest dobre a za wszelką cenę "wypychali" swoje dzieci do Zamościa.

PostNapisane: So, 10 października 2015, 19:18 

Nauczyciele w ZSO w Krasnobrodzie są bardzo dobrzy. Mogę ich porównać z nauczycielami z 1 LO w Zamościu gdyż tam właśnie się uczę. Jedyne co można u nich poprawić to może większa pewność siebie i to żeby byli większymi indywidualistami. W 1 LO każdy nauczyciel jest specyficzny jedyny w swoim rodzaju i przerabia temat w swój sposób. W Krasnobrodzie również nie można powiedzieć, że każdy jest taki sam ale nauczyciele powinni podkreślać swój charakter. Oprócz tego w samym liceum powinno się dać więcej luzu uczniom ale oczywiście nie za dużo, to w połączeniu z indywidualnością nauczycieli powinno sprawić, że uczniowie będą szanować swoich opiekunów. Można też w jakiś sposób promować szkołę. W dzisiejszych czasach najlepiej zrobić to przez internet. Sam gdy chciałem dostać się do liceum bardzo ceniłem sobie to, że wszystko mogę zrobić w internecie.

PostNapisane: So, 10 października 2015, 20:29 

Cytuj:
Dzieci nauczycieli omijali lo u nas nie dlatego, ze slaby poziom (bo sam tego nie odczułem) nie dlatego, ze nie ma różnych profili, a właśnie dlatego aby relacji rodzic-dziecko nie powielało się poza domem. To mogło i możne budzić stronniczość w szkole, zla atmosferę w klasie tym spowodowana, izolacja ucznia bo "mama polskiego uczy". Wyniki matury nie są aż tak bardzo zależne od szkoły jaka się wybrało. Wszędzie matura taka sama jest, pewnie podręczniki tez w większości te same (?). W głównej mierze o wynikach w szkole ucznia świadczy jego indywidualna praca i nauka. Ten kto po szkole znalazł czas aby otworzyć książkę i z własnej inicjatywy to zrobił, to już miał dużo łatwiej. "Prestiż" szkoły licealnej w końcowym rozrachunku jakim jest wejście w dorosłość i pracowanie jest nieistotna. Jak się było tumanem i leniem od podstawówki, jak charakter w ogóle się nie kształtował to najlepsza szkoła i najlepszy nauczyciel nie pomoże. Poza tym mam sporo znajomych co pokończyli coś "lepszego" niż lo Krasnobród i Lublin UMCS, a są na bezrobociu (różne kierunki pokończone) lub robią coś innego niezwiązanego z ich studiami . W dzisiejszych czasach trzeba mieć więcej szczęścia i znajomości aniżeli... wyników i wiadomo języki .Myślę, że ogólnie młodzież wybiera Zamość w głównej mierze NIE ze względu na naukę.

PostNapisane: Wt, 17 listopada 2015, 14:02 

Święto Patrona Szkoły

Cytuj:
Zapraszamy do galerii na stronie szkoły gdzie znajdziecie więcej zdjęć z tej i z innych uroczystości:

http://zsokrasnobrod.pl/index.php/galer ... zkoly-2015

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]