facebook
Teraz jest Śr, 22 listopada 2017, 18:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Na kogo zagłosujesz?
1. P. Jędrusina Stanisław 1%  1%  [ 2 ]
2. P. Misztal Kazimierz 4%  4%  [ 9 ]
3. P. Nawój Janusz 0%  0%  [ 0 ]
4. P. Radliński Sławomir 1%  1%  [ 2 ]
Liczba głosów : 208
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kto będzie Burmistrzem Krasnobrodu?
PostNapisane: N, 12 października 2014, 12:20 
Site Admin

Wprawdzie to tylko zabawa ale na kogo zagłosujesz podczas wyborów?

Aktualni kandydaci /alfabetycznie/ na Burmistrza Krasnobrodu

1. P. Jędrusina Stanisław
2. P. Misztal Kazimierz
3. P. Nawój Janusz
4. P. Radliński Sławomir

Reklama

Tytuł: Re: Kto będzie Burmistrzem Krasnobrodu?
PostNapisane: Pn, 10 listopada 2014, 09:47 

Odpowiedź jest prosta: NASZ CZŁOWIEK

Ciśnie się na usta do p. Jędrusiny: "Panu już podziękujemy" lub "Kończ waść - wstydu oszczędź" ale do tego typu decyzji trzeba być dojrzałym i uczciwym.
Apeluje do zdrowego rozsądku mieszkańców nie jako agitant ale jako jeden z Was, który nie chce się wstydzić a być dumnym a jest z czego.

Zanim p. Jędrusina zacznie obiecywać gruszek na wierzbie i robić świńskie numery jak jego kolega przed ostatnimi wyborami (pamiętamy wyrok sądu) pragnę rozliczyć z-ce z tego co "zrobił"

- zalew : kapielisko to porażka, miał być pogłębiony a woda po kolana, miało być czysto a wywalono pompy i jest barszczyk, dodam tylko, że sam projekt był gotowy, panowie byliście odpowiedzialni za "dopięcie" tematu i zbieranie laurów. Nieudolnie wam to wyszło bo jest tak dużo niedociągnięć jak to wyżej, że ho ho.
- p. Jędrusina pozycjonuje się jako człowiek od projektów ue. nie każdy wie ale ważny jest wkład własny. Mamy około 13 mln. długów (i rośnie a pamiętam stały tekst obecnych władz: "gmina nie ma pieniędzy")
Skoro nie ma pieniędzy w gminie to:
- z jakiej racji szanowny pan ma czelność brać za 2013 r. 16 610,64 zł za promocje? http://umkrasnobrod.bip.lubelskie.pl/up ... ina_13.pdf
Promocją jest wyjazd do partyjnych kolegów na spotkania? Jest tyle PROFESJONALNYCH firm od tego, są młodzi ludzie BEZROBOTNI w naszej gminie, którzy mają o tym pojęcie. prawie 100 tys. rocznie to dla pana za mało ?
- decyzja o sprzedaży działki nad zalewem jednemu z najemców. ciekawa sprawa czyż nie ?
- decyzja o sprzedaży 2 mieszkań w ośrodku zdrowia...
- szukaliście oszczędności i pierwszym krokiem było usunięcie koszy na śmieci ? Nie jesteście u siebie dlatego macie to w głębokim poważaniu. Do 15 i do domu. My jesteśmy tu na codzień.
- folderek z Urzędu n/t czego to się nie dokonało. Ciekawa sprawa, że gmina nabrała wody w usta i nikt nic nie wie. Wyjdzie przed wyborami jako promocja za NASZE PIENIĄDZE dla p. Jędrusiny ? Z całym szacunkiem ale to jest dno.
- rondo można już nazwać pana imieniem ?

Dużo tego jest, o wielu sprawach nie wiemy ale prędzej czy później prawda wypłynie.
Nie wpuszajmy już na swoje podwórze obcego. Kiełbasy wyborcze niech zabierze ze sobą. W Mirczu świętowano jak odchodził p. Stanisław - życzył bym sobie takiej fety u nas.

pozdrawiam
Krzysztof

PostNapisane: Pn, 10 listopada 2014, 21:34 

Po przeczytaniu poprzedniego wpisu widać że w układach rodzinno-koleżeńskich zaczyna się panika,że może ktoś wygrać wybory z poza układu. Najlepiej to podawać nieprawdziwe informacje aby wyeliminować konkurencję. Jeżeli kandydat na burmistrza ma tak wspaniałe pomysły to dlaczego odmówił publicznej debaty- najlepiej krytykować z ukrycia i podawać nieprawdę.
1. Dokumentacja na zalew została przygotowana przez poprzednika,( który teraz usilnie chce wrócić do władzy) i zalew został zrealizowany zgodnie z tą dokumentacją.
2. To że odmówiono zapłaty za roboty wykonane poza przetargiem to jest OK. W końcu ktoś dba o pieniądze podatników i nie pozwala na wydatkowanie pieniędzy niezgodnie z prawem.
3.Kandydat na burmistrza powinien być z poza gminy aby nie tworzyć układów rodzinnych i to jest przewaga każdego kto jest z poza gminy. Burmistrz to nie dozorca że pracuje 24 godziny -wystarczy że będzie fachowcem i będzie wiedział co i jak zrobić. Gmina to nie prywatny folwark gdzie jedna osoba dziękuje lub zaprasza do kandydowania na burmistrza.
4. Jeżeli ktoś jest ciekawy co zrobił i jak rozstał się z gminą Łaszczów i Mircze to proszę zadzwonić do tych gmin a nie słuchać bzdur!!!

PostNapisane: Wt, 11 listopada 2014, 12:46 

Powitać panie Mariuszu.
Cieszy mnie widok pańskiego komentarza.
Cieszy mnie tym niemniej fakt, iż panika sięga takiego poziomu wśród wyborców człowieka obcego.
Nie wiem i nie interesuje mnie Pan ale po tym co Pan pisze można wywnioskować jedno: pan też nie jest stąd.
gospodarz to człowiek stąd a nie tułający się niczym bezdomny

Ad 1: Cieszy mnie, że nie przypisujecie sobie tego. Klika Pana Chmielowca miała to tylko dokończyć. Efektem jest masa nieprawidłowości. (poziom wody, kto wziął za piasek itp.)
Ad 2: Kto kontroluje te roboty, że dopuścił do ich wykonywania ? Ktoś to w ogóle kontroluje?
Ad 3: Herezja. Moim podwórzem ma rządzić obcy człowiek...Parę Nowa
Ad 4: Znam człowieka mieszkającego od kilku lat w Krasnobrodzie. Mieszkał w Łaszczowie 20 lat. Jego zdanie na temat Pana Jędrusiny jest poparte wiedzą a zdanie to dobre nie jest. Nie jest to zdanie tylko jego. W Mirczu dzięki Bogu dla nich nie zagościł długo i do powiedzenia nie miał aż tyle. Suma sumarum Mircze fetowało na jego odejście - moja dobra przyjaciółka z Mircza tez ma wiedzę na ten temat i takie samo zdanie jak ludzie z Łaszczowa.
Kończąc pragnę podkreślić, że jeśli interesuje Pana lub kogoś z rodziny stanowisko na terenie gminy to jeśli wygra uczciwy człowiek to gwarantuje, że bez odpowiednich kwalifikacji szans nie ma. Dziś wystarczy popatrzeć po strategicznych posadkach - odpowiedź nasuwa się sama.

Pozdrawiam
Krzysztof

PostNapisane: Wt, 11 listopada 2014, 14:01 

Panie Krzysztofie - nie sądzę aby nasza wymiana zdań miała znaczenie dla wyniku wyborów ale wiem na pewno że należy mówić tylko prawdę a sprawy niewygodne ewentualnie przemilczeć. Cieszy mnie że przemilczał Pan brak chęci do debaty jednego z kandydatów na burmistrza dobrze że pozostało to bez komentarza- wyborcy sami wyciągną odpowiednie wnioski. Twierdzi Pan że nie chce aby ktoś obcy kręcił się u Pana na podwórzu - ja z tym twierdzeniem się zgadzam ale tu chodzi o zarządzanie Pańskimi podatkami ,oszczędnościami-oszczędności, swoje zdrowie powierza Pan znajomym czy fachowcom, sąsiadowi czy specjaliście??? Na temat przygotowania inwestycji ,wykonastwa oraz przetargów nie będę polemizował ponieważ nie jest Pan merytorycznie do tego przygotowany. Z tego co wiem to obecny burmistrz zabiegał i ściągnął zastępcę do Krasnobrodu. Tak mieszkam na terenie gminy i nie interesuje mnie stanowisko na terenie gminy - widać że to Pan bardzo chce aby stare układy rodzinno-koleżeńskie wróciły. Dobra rada -proszę zmienić koleżeństwo aby nie wprowadzali Pana w błąd. Jeżeli wie Pan coś na temat kliki i kto wziął pieniądze za piasek to proszę to jak najszybciej zgłosić do odpowiednich organów które sprawdzą te sensacje.
Pozdrawiam.

PostNapisane: Wt, 11 listopada 2014, 20:17 

Jeśli szukamy oszczędności podnosząc sobie pensje i usuwamy kosze na śmieci to brawo.
O funduszach tak się składa, że co nieco wiem ale nie czas i miejsce.
Ja nie pracuje w sferze budżetowej i nigdy mnie tam nieci ciągnęło.
Co do debaty to nic mi o tym nie wiadomo żeby jakiekolwiek próby podjęcia takowych były. Az tak blisko nie jestem i nie zamierzam

PostNapisane: Wt, 11 listopada 2014, 21:27 

Pragnę dodać, że szopka jaka oglądali ludzie na cmentarzu była żenująca. O czym świadczy fakt, że w kościele p. Stanisław pokazuje się do zdjec żeby mieć je w swoim propagandowym folderku wydanym przez Gminę (za pieniądze podatnikow) a przed wyborami religijność na pokaz... swoją drogą cały ten folder jest napompowany powtorzonyni osiągnięciami, które zapoczątkowała kadencja p. Osia.

Pozdrawiam

PostNapisane: Śr, 12 listopada 2014, 17:02 

A co powiecie o programie p. Radlińskiego?? Całkiem ciekawie wygląda jak dla mnie

PostNapisane: Śr, 12 listopada 2014, 17:41 

Jestem ciekawy czy wybrany nowy gospodarz Krasnobrodu przywróci kosze na drobne śmieci na ulicy Mickiewicza. Bo ja mam dość zbierania papierków porzuconych przez dzieci po cukierkach i toreb z tworzywa sztucznego przed swoim domem.

PostNapisane: Śr, 12 listopada 2014, 19:42 

program p.Radlińskiego zachowawczy bardzo, szczególnie pkt,15 " Elektroniczna wersja „Gazety Krasnobrodzkiej” (e-wydanie), zmiana jej szaty graficznej i zawartości merytorycznej. Uruchomienie internetowego serwisu wiadomości lokalnych (z możliwością publikacji ogłoszeń).", hala widowiskowo -sportowa - czy naprawde potrzebna, do tego rolnictwo , edukacja ...wszystko zebrane do kupy...tylko sie cieszyć :twisted:

PostNapisane: Śr, 12 listopada 2014, 21:11 

jak dla mnie to znalazło się w nim parę konkretów które mnie zaciekawiły, wybory już tuż, tuż a szczerze powiem że jeszcze nie mam swojego kandydata, zresztą pewnie jak większość wyborców w Krasnobrodzie, program p. Radlińskiego wpadł mi w ręce jako pierwszy ale właśnie zaczynam odrabiać zaległości

PostNapisane: Śr, 12 listopada 2014, 23:50 

Trzeba chodzić na spotkania wyborcze moi drodzy :)

PostNapisane: Śr, 12 listopada 2014, 23:58 

Jeśli chodzi o p. Radlinskiego to sądzę że nie ma realnych szans na wygraną. Zbierze elektorat na poziomie max 10%, który to będzie później moneta przetargowa do zapewnienia sobie i żonie gwarancji zatrudnienia w szeregach szkoły. Z moich informacji już połączył siły z p. Jedrusina.

Jeśli ktoś jest niezdecydowany to musi sobie zadać pytanie co jest dla niego priorytetem.
Poza tym nie trzeba być socjologiem żeby odróżnić zwykły populizm pod publiczke od prawdziwego faceta, który kiedy trzeba uderzy sie w pierś ale będzie przynajmniej uczciwy.

Dobrej nocy
pozdrawiam

PostNapisane: Cz, 13 listopada 2014, 01:17 

Panie i Panowie!
Ktoś chyba chce ugrać tutaj kilka głosów...
1. Odnośnie ankiety: jeżeli w poprzedniej wychodzi na to, że najlepszym gospodarzem w gminie jest Wiesław Chmielowiec, to coś tutaj jest nie tak. Dla mnie ankieta jest niemiarodajna pod każdym względem i nie będzie miała żadnego przełożenia na wyniki.
2. "program p.Radlińskiego zachowawczy bardzo" - co znaczy zachowawczy? Pod tym słowem nic się nie kryje.
3. "Jeśli chodzi o p. Radlinskiego to sądzę że nie ma realnych szans na wygraną. Zbierze elektorat na poziomie max 10%, który to będzie później moneta przetargowa do zapewnienia sobie i żonie gwarancji zatrudnienia w szeregach szkoły. Z moich informacji już połączył siły z p. Jedrusina."
Jak można łączyć z kimś siły w trakcie wyborów, gdy Panowie rywalizują ze sobą? Większych bredni w czasie całej kampanii wyborczej nie czytałem. Ktoś sugeruje, że SR zbierze 10%, bo chce przekonać, że nie ma co głosować na kogoś, kto nie ma szans. SR nie ma szans? To czemu po wczorajszym spotkaniu na Majdanie Wielkim spora część jest za nim???!! Co raz więcej osób przekonał ambitny i realny program wyborczy kandydata Radlińskiego. Patrząc na programy wyborcze pozostałych kandydatów to nic się nie zmieni. Ja oczekuję zmian, a tylko jeden kandydat takie gwarantuje. Skoro KM i SJ są przy władzy to co zmienią? Nic.
Na temat szkoły: o pracę w szkole mogą martwić się Ci, którzy kończą/skończyli studia - także Twój sposób myślenia mnie zaskakuje.
4. Odnośnie ''słownej szopki" SJ na cmentarzu: szkoda, że zmarli musieli słuchać promocji basenów. Ja wolałbym posłuchać o patriotyzmie...
5. Trwają jeszcze spotkania wyborcze, więc warto przeanalizować programy wyborcze; wg mnie jaka kampania - taka przyszła działalność. Jeżeli ktoś nie ma strony www albo wydaje nędzną ulotkę - to jakie zmiany może nam zaproponować, skoro sam się nie rozwija?
6. Przemyślcie, przeanalizujcie, i błagam Was: zastanówcie się. Dla wspólnego dobra.

PostNapisane: Cz, 13 listopada 2014, 06:02 

Proszę popytać czy p. Radliński nie był widziany z p. Jędrusina na jednym ze spotkań a potem pisać. Co jest dziwnego w łączeniu sił przed wyborami ? Proszę o ponowna analizę mojego poprzedniego komentarza.
Znam p. Radlinskiego osobiście i jeśli miał bym wywybierać między p. Jędrusina a nim - odpowiedź jest jasna...Sławek ale najrozsadniejszy wybór to p. Misztal .

Nie chce odnosić się do ankiety bo statystycznie idąc z psem na spacer mamy po 3 nogi. Kto wygra pokaże wynik wyborów. Spodziewam się jedynie położenia świni jak w na ubiegłych wyborach gdzie p. Chmielowiec ten "dobry gospodarz dostał się do władzy kłamstwem. Kto w małych rzeczach jest kłamcą - w dużych również.

PostNapisane: Cz, 13 listopada 2014, 20:22 

Podziwiam śmiałość p. Krzysztofa – w naszej rzeczywistości, która pod pewnym względem przypomina lata pięćdziesiąte XX wieku, a pod innym XIX-wieczną wieś pańszczyźnianą to duża rzecz. Państwowość i patriotyzm znowu wymaga odwagi… Łatwiej przystać do rządzących i korzystać z profitów, ale nic darmo; trzeba zbierać podpisy i chwalić, donosić na oponentów i pozostawić godność osobistą potomstwu w rozliczeniu.
Co do fety to widzę pewien problem, bo mamy olbrzymi dług, sknocone inwestycje i podzielone społeczeństwo. Bagno jak w zalewie, dosłownie i w przenośni.
Wyborcy ocenią wszystkich kandydatów, ale kto policzy miejscowych konformistów? Ciekawe, kto by w tym rankingu wygrał?:-D
Panu Mariuszowi odpowiadam tak: i z trądzikiem młodzieńczym, i w sprawie trepanacji czaszki wolałbym wylądować u wirtuoza zawodu albo, chociaż najlepszego z dostępnych lekarzy, a nie wiejskiego znachora, któremu już w dwóch innych miejscach za pracę podziękowano…

g..l

PostNapisane: Pt, 14 listopada 2014, 20:29 

Czytając wpis Pana Gool nie mogłem się oprzeć pokusie by nie spróbować „pociągnąć ten wątek”, zwłaszcza, że bardzo odpowiada mi ten sposób prowadzonej narracji. W pełni zgadzam się z zaprezentowanymi tezami, choć to tylko opinie. Dając temu wyraz przyjąłem imię Gool 2 :-)
Niezwykle interesująca jest propozycja przyjęcia kilku miar pozwalających oceniać różne grupy interesu. W czasach wyborów skoncentrujmy się na ocenie kandydatów na burmistrza. W zaproponowanej konwencji, skala oceny wygląda następująco: wirtuoz w zawodzie, dobry lekarz i znachor. Proponowałbym nieco zmodyfikować tę skalę na następującą: wirtuoz, rzemieślnik, znachor i ignorant. Wyposażony w takie narzędzie próbowałem zakwalifikować poszczególnych kandydatów do powyższych kategorii. By uniknąć subiektywnych ocen oparłem się na oficjalnych informacjach udostępnianych przez kandydatów. Założyłem że w materiałach promocyjnych jakie zamieścił w Internecie napisali o sobie wszystko to co najlepsze, co służy zwiększeniu ich szans w wyborach. Stąd wszystko czego tam nie ma uznałem za nieistotne lub nie mające miejsca.
Wykorzystałem stronę internetową Pana Kazimierz Misztala http://misztalkazimierz.pl/, profile na Facebooku Pana Stanisława Jędrusiny: https://www.facebook.com/Stanislaw.Jedrusina oraz Pana Sławomira Radlińskiego: https://www.facebook.com/profile.php?id ... 02&fref=ts Nie znalazłem natomiast żadnych informacji wyborczych Pana Janusza Nawój. Jeśli ktoś spotkał w sieci takie informacje, proszę o podzielenie się linkiem na forum.
By uzyskać w miarę zobiektywizowaną ocenę wyodrębniłem kilka kluczowych czynników sukcesu, które bezpośrednio lub chociaż pośrednio będą określały przydatność kandydata na stanowisku burmistrza. Są to:
1. Wykształcenie kandydata /im wyższe i im bardziej zbliżone do administracyjnego, prawniczego, ekonomicznego tym lepiej/,
2. Doświadczenie zawodowe, w tym zwłaszcza w administracji /staż pracy/,
3. Dotychczasowe sukcesy zawodowe, zwłaszcza w administracji,
4. Zakres i jakość programu wyborczego /czy wystarczająco ambitny i wykorzystujący potencjał rozwojowy gminy ale też realny/,
5. Sposób realizacji programu, m.in. jak sfinansować wkład własny w projektach przy obecnym, sporym zadłużeniu gminy, jak realizować poszczególne elementy programu, np. jak rozwijać przedsiębiorczość, zdobywać inwestorów itp.
Kandydatów „ustawiłem” według kolejności dla poszczególnych czynników sukces, od najlepszego do najsłabszego. Zajętym miejscom przyporządkowałem punkty. Najlepszy uzyskał 4, słabszy 3 kolejny 2 i ostatni 1.
Zsumowałem uzyskane punkty przez poszczególnych kandydatów uzyskując miary syntetyczne. Dzieląc je przez 5 uzyskałem oceny średnie. Można powiedzieć – oceny jak w szkole. Wyszły bardzo ciekawe wyniki. Ze względu, iż ocena objęła tylko 3 kandydatów i Pan Nawój mógłby się czuć dyskryminowany a nawet urażony – nie ujawnię ich. Gdyby jednak możliwe było uzyskanie takich informacji, chętnie przeliczę dane raz jeszcze i ogłoszę wyniki. Z drugie strony każdy z Forumowiczów może dokonać podobnych obliczeń i podzielić się wynikami lub zastosować np. inne czynniki sukcesu i wnieść swój wkład w optymalizację decyzji wyborczych w skali gminy.
Wszystkim odwiedzającym to Forum życzę, bezbłędnych obliczeń i optymalnych decyzji wyborczych. Leży to w moim głębokim partykularnym interesie – chciałbym znowu corocznie spędzać wakacje w Krasnobrodzie :-)
Pozdrawiam serdecznie
Gool 2

PostNapisane: Pt, 14 listopada 2014, 21:30 

Szacunek proszę Pana, nie wiem czy sprostam poziomowi miłej konwersacji - jedna ręka, ale głowa wielka albo wiele.
W Pana tekście brakuje mi wartości moralnych, znajomości problemów środowiska i dobra ogółu z przyjęciem współczynnika x10. A jakby jeszcze do tego dodać przewidywalny scenariusz po pierwszej turze…
Miłego wieczoru życzę, piłkarze już go Polakom zaczęli. Pozdrawiam serdecznie.
g..l

PostNapisane: So, 15 listopada 2014, 00:41 

O wszystkie wartości o których Pan pisze można rozważania o wyborach rozszerzyć. Unikałbym jednak kryteriów, których oceny mogą być obarczone dużym błędem – są to zwykle oceny subiektywne jak np. wartości moralne. Większości wyborców trudno je ocenić. Nie znamy kandydatów aż tak dobrze. Nie znamy ich osobiście, przynajmniej nie wszystkich.
Dobro ogółu to dobro tak moje jak i Pana. To trochę dłuższy temat . Zwykle tracimy go z oczu dbając o własne małe interesiki. Większości wydaje się, że są one najważniejsze i przyniosą najwięcej korzyści. Czy rzeczywiście? Przyjmijmy, że Pan Wyborca X wybierze swojego kandydata, który załatwi jego prywatną sprawę a może i dwie. Jeżeli wybrany kandydat był najlepszym spośród wybieranych to z punktu interesu ogółu nic wielkiego się nie stało /możliwe że te 2 sprawy i tak zostałyby załatwione a jeśli nie, to będą relatywnie niewielką stratą dla społeczności / ale jeśli nie był? Wtedy korzyści z załatwionych spraw będą katastrofalnie mniejsze niż straty związane z niewykorzystanymi szansami rozwojowymi gminy. Błędy im na wyższym szczeblu zarządzania są popełniane tym większe maja skutki. Te niewykorzystane szanse dosięgną Pana X, nas i cały ogół. Najgorsze jest to, że tych nie wykorzystanych szans nie będziemy widzieli. Tylko po latach ktoś na forum napisze: „ od lat gmina stoi w miejscu a inni idą do przodu” Faktem jest, że znalazłem też tekst mówiący, że od 2 lat coś zaczęło się w gminie dziać. Tu zdanie o tak często krytykowanym zalewie. Krasnobród przestał być utożsamiany z najbrudniejszym zbiornikiem na Roztoczu. Chylę czoła przed wszystkimi, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji. Przed tymi, którzy wymyślili powiększenie zbiornika, którzy rozpoczęli jego realizację i przed tymi którzy ją zakończyli. W tym roku byłem kilka razy nad zalewem, zwłaszcza wiosną i jesienią, kiedy bez zgiełku, przy słonecznej pogodzie przyjemnie pospacerować wokoło, porozmawiać i zjeść zupełnie smacznie w kilku miejscowych obiektach.
I na koniec o mojej głowie – mam jedną :-), trochę zawodną, zapominającą ale nie mogę się bez niej obyć :-)
Pozdrawiam serdecznie
Gool 2

PostNapisane: So, 15 listopada 2014, 00:59 

Czyż odpowiedź nie padła tuż przed północą, żeby administrator miał pretekst zweryfikować ripostę ze względu na ciszę wyborczą? Dlatego preferuję inteligencję od cwaniactwa oraz zasugerowałem przyjęcie współczynnika x10 w zaproponowanych przeze mnie wartościach.
Życzę dobrej nocy wszystkim Państwu Forumowiczom, szczególnie Panu Gool 2, a Wyborcom mądrego wyboru i pozdrawiam.
g..l

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]