facebook
Teraz jest Cz, 18 stycznia 2018, 11:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: III sesja VII kadencji Rady Miejskiej 30.12.2014
PostNapisane: So, 27 grudnia 2014, 14:37 

III sesja VII kadencji Rady Miejskiej

III sesja VII kadencji Rady Miejskiej
Informujemy, że dnia 30 grudnia 2014 roku (tj. wtorek) o godz. 14.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się III sesja VII kadencji Rady Miejskiej w Krasnobrodzie.

Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
5. Informacja Burmistrza o pracy w okresie międzysesyjnym.
6. Podjęcie uchwał:
1) w sprawie wprowadzenia zmian w wieloletniej prognozie finansowej,
2) w sprawie zmiany uchwały budżetowej gminy na rok 2014,
3) w sprawie wieloletniej prognozy finansowej,
4) w sprawie uchwały budżetowej na rok 2015,
5) w sprawie emisji obligacji komunalnych,
6) w sprawie przyznania Panu Wiesławowi Chmielowcowi odprawy emerytalnej i nagrody jubileuszowej,
7) w sprawie zarządzenia wyborów do Samorządu Mieszkańców na terenie Gminy Krasnobród,
8) w sprawie uchwalenia Miejsko – Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2015 rok,
9) w sprawie uchwalenia Miejsko – Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 rok,
10) w sprawie wyboru Przewodniczącego i Zastępcy Przewodniczącego Komisji Uzdrowiskowej Rady Miejskiej w Krasnobrodzie.

7. Interpelacje i wolne wnioski.
8. Zakończenie obrad.

Sesja będzie nagrywana i 31.12.2014r będzie ją można obejrzeć na Naszym Forum!

Reklama

Tytuł: Re: III sesja VII kadencji Rady Miejskiej 30.12.2014
PostNapisane: Wt, 30 grudnia 2014, 23:30 

Nasza relacja z III Sesji już jutro.
Trwają pracę nad realizacją.

PostNapisane: Śr, 31 grudnia 2014, 14:51 

Relacja z III Sesji Rady Miejskiej w Krasnobrodzie

https://www.youtube.com/watch?v=JfdwZvs ... e=youtu.be

PostNapisane: Śr, 31 grudnia 2014, 17:34 

Sprawozdanie z prac Burmistrza:
12:45 - Informacja Burmistrza Krasnobrodu na temat nieprawidłowości podczas budowy basenów nad zalewem.
16:00 – Nieprawidłowości przy realizacja zaleceń ppoż, w pomieszczeniach przedszkolnych – Zalecenia z 2013-03.
17:18 – Folder Magiczne Roztocze – Reklama Krasnobrodu i jej efekty
20:00 – Sprawa oświetlenia boiska
23:40 – Info w sprawie sprostowania oszczerczego artykukułu z „Dziennika Wschodniego”
(Raport utworzony przez Fundacja ClientEarth nie zawierała wzmianek o Krasnobrodzie i Nałęczowie) link

Z innych ciekawych spraw:

Budżet:
31:50 Przyjęcie uchwały zmian w wieloletniej prognozie finansowej
43:30 Komentarz do zmian w uchwale budżetowej
50:45: Uchwała budżetowa na rok 2015

1:26:20 – Przyznanie odprawy emerytalnej i nagrody jubileuszowej byłemu Burmistrzowi p. Chmielowcowi Wisławowi:
- Przyznanie odprawy emerytalnej (6 miesięcznego wynagrodzenia z uwzględnieniem urlopów)
- Przyznanie nagrody jubileuszowej 45 lecia pracy (400% wynagrodzenia miesięcznego)
- Łączna kwota nagrody i odprawy: 93 750 zł brutto

1:52:30 – Zapytania do burmistrza;
Pytanie o rozpoczęcie budowy przeciwpożarowej klatki schodowej dla przedszkola – Termin odraczany przez byłego burmistrza (pismo zaginęło – urząd nie przyznał funduszy, brak odzewu i wsparcia ze strony urzędu gminy)
1:55:32 – problem z drogą prowadzącą na Łuszczacz - Krasnobród, Problem w lasach z dzikami, lisami i zaproszenie przedstawicieli z Lasów Państwowych
2:00:33 Kazimierz Janicki
2:00:50 Zapytanie o nadzór nad prowadzonymi inwestycjami w Krasnobrodzie
2:02:20 Zapytanie o naprawy gwarancyjne związane z przeglądem i basenem nad zalewem (inwestycja jest zagrożona cofnięciem dotacji z Unii Europejskiej)
2:08:50 – Pytanie o zniszczone śmietniki po pracach przy ulicy Sanatoryjnej i Wiśniowej
2:10:01 – Pytanie o godziny Sesji Rady Miejskiej
2:16:30 – Informacja o rezygnacji z imprezy sylwestrowej na placu ze względów bezpieczeństwa
2:19:10 – Zapytanie o Młodzieżową Orkiestrę Dętą – Zmiana instruktora (problemy i tarcia w orkiestrze). Zaproszenie dla osób chcących rozpocząć naukę gry na instrumentach dętych (jest nowy instruktor).

PostNapisane: Cz, 1 stycznia 2015, 13:25 

Podczas Sesji poruszono m.inn.

Sprawy poruszone na sesji opisał wcześniej Marek.
Sorki!
Nie zauważyłem! :oops:

W Sesji nie uczestniczył nikt z mieszkańców Krasnobrodu i gminy.
1 osoba pojawiła się pod koniec Sesji.

PostNapisane: Pt, 2 stycznia 2015, 23:59 

Witam, to mój pierwszy post na tym forum !
Gratuluję odwagi rozpoczęcia możliwości publicznej oceny obrad naszej rady miejskiej. Wiem, że to początki zarówno dla włodarzy miasta jak i "kronikarza" Pana Józefa. Myślę, że niezbędnym jest urządzenie sali obrad rady miejskiej w miarę profesjonalne nagłośnienie i odpowiednie " pod kamerę" ustawienie stołów obrad radnych i zaproszonych osób. Myślę, że stać nas na przegotowanie profesjonalnej relacji z sesji rady miejskiej co da możliwość zrozumienie wszystkich wypowiedzi jak również podwyższy poziom relacji. Wiadomo, że to koszty - ale w stosunku do odpraw i nagród to naprawdę drobnostka.
Jest nieźle - czekam na lepiej.

PostNapisane: So, 3 stycznia 2015, 20:23 

Szanowni Państwo.
Wybraliśmy nowe władze bo tamte były złe (te zdjęcia i inne sprawy które na pewno wyjdą o tym zaświadczą). Ten piękny kraj nie jest władz w Warszawie, ten kraj jest nasz, ta piękna okolica w naszej gminie jest nasza. Urzędnicy niech pracują jak " na swoim Gospodarstwie", mieszkańcy niech kontrolują i pilnują również. Trzeba rozmawiać z burmistrzem, z radnymi, trzeba pytać, czasem doradzać i sugerować, pomagać. Aby nie było powtórki za cztery lata musimy uczestniczyć w życiu naszej gminy i przychodzić na sesję rady miasta. Myślę że wtedy nie będziemy źle mówili o burmistrzu, radnych czy urzędnikach. Tego sobie i wszystkim życzę.

PostNapisane: N, 4 stycznia 2015, 18:19 

Według mnie porażająca była ta informacja o stanie basenów w Krasnobrodzie. To skandal, żeby w takiej miejscowości jak Krasnobród powstał taki burdel . Co właściwie robili burmistrzowie poprzedniej kadencji (Chmielowiec, Jędrusina) ?! To wstyd, żeby nagradzać złodziei odprawami za niegospodarność i zbijanie bąków. Uważam, że prawie 100 tysięczna odprawa dla burmistrza oraz wykonanie basenu to sprawa tylko i wyłącznie dla prokuratora. O ile wiadomo pozostałe inwestycje, które wykonywał pan Chmielowiec za środki unijne to jedna wielka tandeta. Niech się wstydzą ci co głosowali na pana Chmielowca przy ogromnych wsparciu "druhów" a w szczególności pana Mielnickiego. Po dokładnym przeanalizowaniu poprzednich sesji rady gminy Krasnobród, muszę stwierdzić, że jestem zażenowany tą sytuacją, w której było głosowanie za tą odprawą. W porządku zachowali się radni głosujący przeciw !!!. Nie do wyobrażenia, że można mieć jeszcze zamydlone oczy i nagradzać za czyny, w którym gmina jest jeszcze w większym gównie niż za władzy pana Osia. Wielkie gratulacje dla pana Misztala. Sądzę, że to jeden z najuczciwszych osób w całej gminie, i że poprowadzi tą gminę na dobre tory!

PostNapisane: N, 4 stycznia 2015, 19:06 

Popieram dwa ostatnie wpisy – mam nadzieję, że nie zabraknie odwagi i determinacji nowej władzy, żeby ujawnić i rozliczyć wszystkie grzechy i świństwa poprzedników. Na wszelki wypadek lepiej wesprzeć p. burmistrza w tych działaniach – niech wie, że ma społeczeństwo po swojej stronie. Zdecydowane działanie, co do przeszłości i przyszłości gwarantuje rozwój naszej pięknej gminy. A jak nie, to czeka nas trwanie w znanym z perspektywy kraju marazmie…
g..l
PS
Ciekawe gdzie się podziali Panowie Mariusz, Gool 2, Mummy? Zaniemówili.

PostNapisane: N, 4 stycznia 2015, 19:48 

Popieram dwa ostatnie wpisy z pominięciem uwagi o rządach p. Osia - nie widzę powodu do krytyki.

PostNapisane: N, 4 stycznia 2015, 23:18 

Jeśli dobrze zrozumieć to co mówił radny Sachajko to z tą odprawą dla pana Chmielowca nie było innego wyjścia, takie mamy prawo i nieprzyznanie tej kwoty doprowadziło by do sądu i dodatkowych kosztów, pracował nabył prawa, odszedł i niestety trzeba płacić, moim zdaniem radni byli podstawieni pod ścianą a te odprawy powinna załatwić poprzednia rada. Ja także jestem temu przeciwny ale trzeba zagryźć zęby i iść dalej. A ta odprawa to chyba wina systemu, ciekawy czy jak ujawni się nieprawidłowości czy przez sąd można by ją odzyskać.

PostNapisane: Pn, 5 stycznia 2015, 10:49 

gool napisał(a):
Popieram dwa ostatnie wpisy z pominięciem uwagi o rządach p. Osia - nie widzę powodu do krytyki.

Broń boże nie miałem na myśli krytyki pana Osia. Tylko w poprzednim poście stwierdziłem również, że za kadencji p. Osia nie było aż tak zadłużonej gminy jak teraz.

PostNapisane: Pt, 9 stycznia 2015, 13:36 

Witam,
Serdecznie gratuluję wygranych wyborów :

Panu Kazimierzowi Misztalowi
Panu Rolandowi Wyrostkiewiczowi
Panu Kazimierzowi Mielnickiemu
Panu Januszowi Osiowi

Cieszę się że wszyscy jesteście z Krasnobrodu , deklarujecie uczciwość w swojej pracy dla Miasta i Gminy Krasnobród czyli dla nas mieszkańców.
Myślę że potraficie Panowie stanąć ponad interesy własne ,a w końcu po tylu latach funkcjonowania samorządu pokażecie że Krasnobród zasługuje na miano Uzdrowiska.

Ja ze swojej strony deklaruję że będę aktywny na tym forum liczę iż moje sugestie i pytania nie pozostaną bez odpowiedzi.

Pierwsze pytanie do Pana Burmistrza .
Czy Stanowisko Doradcy Burmistrza jest w ramach wolontariatu
czy też został zatrudniony na etacie z określonym zakresem obowiązków i wynagrodzeniem;
czy też może jest to inna forma zatrudnienia i wynagrodzenia;
Czy łączenie mandatu radnego Rady Powiatu nie koliduje z pracą z pracą w Urzędzie Gminy.
Pytania moje wynikają z tego iż określenie „stanowisko Doradcy Burmistrza” brzmi bardzo enigmatycznie.

PostNapisane: Pt, 9 stycznia 2015, 20:53 

Miły początek, dalej gorzej… Nie jestem samorządowcem, ale odniosę się do postawionych pytań, bo chyba znam odpowiedzi. Brak znaków interpunkcyjnych nie zaszkodził również w rozpoznaniu intencji. :) Przecież to oczywiste, że doradca za darmo nie pracuje, ma swój zakres obowiązków i ma NORMALNE wynagrodzenie. Według mnie praca w gminie nie koliduje z pracą radnego powiatowego. W każdym momencie szkodzi niewiedza, zazdrość, złośliwość … Pozdrawiam serdecznie.
g..l

Tytuł: Re: III sesja VII Zastępca czy Doradca
PostNapisane: So, 10 stycznia 2015, 20:38 

Nie wydaje mi się by interpunkcja była w moim wpisie problemem nadrzędnym (postanawiam poprawę), chciałem jedynie wskazać na brak jakiegokolwiek uzasadnienia wprowadzenia nowej funkcji w gminie. Myślę, że (tak jak i dla większości użytkowników) niewidoczna jest różnica między określeniami „zastępca” a „doradca” i nie rozumiemy na jakiej podstawie dokonano takiego rozróżnienia/zamiany/podstawienia. Zagłębiłem się w teksty aktualnie obowiązującej ustawy dot. Samorządów gminnych i oto co możemy tam znaleźć:

Zakazy dotyczące radnego gminy.
Poniżej przybliżone zostały zasady dotyczące radnych gmin. Analogiczne zakazy obowiązują radnych rad powiatów i sejmików województw, odpowiednie przepisy różnią się tylko redakcyjnie. Jednakże zasady wygaśnięcia mandatu są takie same.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym radny gminy nie może:
(...)
11) pełnić funkcji wójta lub zastępcy wójta w tej samej albo innej gminie (art. 27 pkt 2).

Serdecznie pozdrawiam

fokus

PostNapisane: Pn, 12 stycznia 2015, 09:36 

Sam panie Fokus stawiasz sobie pytania, sam odnajdujesz na nie odpowiedź i to dobrą albowiem radny nie może pełnić pełnić samej funkcji wójta, burmistrza, prezydenta lub zastępcy, ale już takiego zastrzeżenia ustawa nie przewiduje co do enigmatycznego wg pana stanowiska doradcy.

Tytuł: Wraca stare.
PostNapisane: Pt, 6 lutego 2015, 00:04 

Dziś dotarła do mnie wiadomość iż w najbliższym czasie nastąpi zmiana Sekretarza Gminy ma nim zostać stary wyga który był sekretarzem za p.Osia chodzi o p.Gęślę zobaczymy oby się to nie potwierdziło bo wtedy sam Burmistrz wybije wam wszystkie argumenty do dyskusji

Tytuł: Re: Wraca stare
PostNapisane: Pt, 6 lutego 2015, 13:22 

Jeśli to prawda z tym sekretarzem to niezły policzek zafunduje nam pan burmistrz, jak jeszcze mogę przełknąć stanowisko doradcy, to niech sobie będzie, zna tematy, umie się w tym samorządowym bagnie poruszać, no ale po co ta trzecia władza w postaci byłego sekretarza ??? ;) No nic, poczekamy, zobaczymy... Ale mam nadzieje że przynajmniej jakiś konkurs będzie ogłoszony na to stanowisko, a nie będzie to wyznaczony człowiek jak było za poprzedniej kadencji. A obecna władza niech pamięta że już za niecałe 4lata wyborcy zweryfikują ich działania ;)

Tytuł: Wraca stare
PostNapisane: Pt, 6 lutego 2015, 21:38 

Myślę iż w najbliższym czasie zostanie rozpisany konkurs na Sekretarza Gminy a wygra niewątpliwie najlepszy p.Gęśla K tylko wytłumaczcie mi po co rozpisywać konkurs jak Sekretarz Gminy już jest po to,sam sobie odpowiadam żeby był swój wtedy "stary"doradca i"stary"Sekretarz obaj zahartowani w bojach będą mięli pełnię władzy nad "nowym" burmistrzem i o to chodzi w tym burdelu.Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa co zrobią z obecnym sekretarzem jeśli ją tą panią zwolnią podniesie się szum,jeśli zostawią na innym stanowisku w gminie przybędzie jeden nie potrzebny etat i tak źle i tak nie dobrze poczekajmy zobaczymy jak to rozwiążą!

PostNapisane: Pt, 13 lutego 2015, 18:39 
Przybędzie etat? A za poprzedniego burmistrza etatów nie przybyło dla "swoich"? I to takich, których nie da się teraz zlikwidować? :( Tak samo w Zamościu - prezydent zrobił swoje przetasowania.

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]