facebook
Teraz jest So, 18 listopada 2017, 13:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Autor Wiadomość
 Tytuł: "Powiedz, co Ty możesz zrobić dla Krasnobrodu"
PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 11:59 

"Powiedz, co Ty możesz zrobić dla Krasnobrodu"

Tytuł zaczerpnięty z posta P. logos!

Reklama

Tytuł: Re: "Powiedz, co Ty możesz zrobić dla Krasnobrodu"
PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 18:59 

Szanowny Panie Krasnobludku, gwoli rozpoczęcia wątku, przekorny głosik miejscowego utopisty :-);

Ta figura retoryczna "Powiedz, co Ty możesz zrobić dla Krasnobrodu" ładnie brzmiała w Berlinie jak wypowiadał ją J.F.Kennedy, jak również i teraz odnośnie Krasnobrodu. Ale tylko tyle.

Co można tu zrobić z pozycji szeregowego tubylca w sytuacji, kiedy przecież z większości propozycji i postulatów poruszanych na forum niewiele wynika w wymiarze praktycznym i namacalnym. Kilkunastu aktywnych i pewnie mocno związanych emocjonalnie ze swą miejscowością usiłuje przedstawiać swoje wyobrażenia na różne tematy. I fajnie, chwała im za to, też czuję taką potrzebę. Aczkolwiek dominuje ciągle wątek rozliczeniowo-historyczny. Więc coś tam usiłuję wskazać nieco inaczej ze swojego punktu widzenia. Ale co z tego ? Nawet nie wiemy czy ktoś to czyta w urzędzie (vide rozmowy na forum) .Dlaczego urząd nie zareaguje ? To ma służyć robieniu klimatu współpracy? Nie przypuszczam. Ludzie to widzą i czują.

Proszę się zastanowić, dlaczego np. nowy burmistrz Zamościa p.A.Wnuk może pisać na Facebooku
https://www.facebook.com/Andrzej.M.Wnuk?fref=hovercard o różnych sprawach a w "potężnym" Krasnobrodzie jakoś nie widać od władzy żadnego sygnału w tym obszarze ? Nawet okazuje się, że Wielką (:-( Sprawą jest powieszenie najprostszego banerka forum na stronie www (!). Przecież to "oczywista oczywistość- hehe "

Widzieliśmy przez ostatnie cztery lata, iż brak komunikacji między włodarzami a społecznością miał miejsce wcześniej i co ? Ano nic - trwa nadal.

Wybraliśmy wreszcie nowe władzę na miarę własnych wyobrażeń i możliwości, pisałem o tym, sam glosowałem z przyjaciółmi i rodziną na p.K.Misztala. Miałem i mam również dużo szacunku do p.Osia. Nikogo nadal nie chcę krytykować , idzie mi j e d y n i e o chęć i potrzebę wysyłania sygnałów dobrej woli tej władzy t a k ż e w kierunku naszej społeczności ; pokazania, że jest zainteresowana dyskusją i aktywnością. Bo to przecież główna droga zbudowania i scalenia miejscowej społeczności. Niestety, póki co nie widzę i nie czuję tego. Więc co mogę w opisanej atmosferze zrobić dla Krasnobrodu ? Moim zdaniem niewiele. Dlaczego ? Proste:
Bo w tym ambaras aby dwoje chciało naraz...
Miłego wieczoru Wszystkim. Przede wszystkim Naszym nowym Szanownym Władzom ;-)

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 19:33 

Przepraszam admina, jeśli wątek zamieściłem pod złym tytułem - ale nie udało mi się znaleźć lepszego

Uwaga - INFORMACJA techniczna DOT. STRONY OFICJALNEJ www URZĘDU - zmiana nr.wew. :

Urząd Miejski-Kontakt

Referat Rozwoju Gospodarczego, Gospodarki Komunalnej i Inwestycji

- Gospodarka odpadami komunalnymi i utrzymanie zalewu tel. 6607691 wew. 16 a nie jak widnieje na stronie Urzędu 47 ! MOŻE BY SPRAWDZIĆ I UAKTUALNIĆ TAKŻE INNE NUMERY WEWNĘTRZNE PRZED NAJAZDEM TURYSTÓW. ODCIĄŻYŁOBY TO PANIĄ SEKRETARKĘ, KTÓRA MUSI PRZEŁĄCZAĆ ...

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 21:24 

Panowie padło hasło co można zrobić dla Krasnobrodu. Ja myślę że czasami zamiast robić źle i mieszać to tak naprawdę lepiej w ogóle nie przeszkadzać.
Dlaczego tak uważam?
Pamiętamy np kiedy była planowana kanalizacja na osiedlu Podklasztor. Zaplanowano dwa duże etapy i te etapy upadły bo na dwóch etapach znalazło się dwóch gostków którzy nagle wstali pewnego dnia lewą nogą z łóżka i powiedzieli, że kanalizacji przez swoje działki absolutnie nie puszczą chyba że po swojej śmierci.
Trzy lata temu jak wykonywany był projekt to się zgadzali a teraz już im się odmieniło i już się nie zgadzają.
Dwóch gostków załatwiło całe osiedle zaprzepaszczając dokumentacje i dotacje unijne. I kogo tu winić? Burmistrza? To wina szarego tubylca o którym wspomina Pan conrad 48. Ten tubylec jak się okazuje wiele może tylko niech nie przeszkadza bo szkodzi. Ile przepadło kasy - kilka milionów złotych.
Ktoś za nasze pieniądze te dokumentacje opracował a okresy programowania największych pieniędzy z UE kończą się.
Gmina powinna już kończyć kanalizowanie miasta a u nas każdy etap kanalizacji projektuje się dwukrotnie. Jaka to motywacja dla pracowników gminy?
PS
Pan ADMIN ma rację - Pan Burmistrz nie napisze na forum tak długo jak długo będzie trwało na niej wzajemne naparzanie. Ale jak wyplenić ten nawyk? Sam lubię czytać jak ktoś przywala komuś pod oko lewym sierpowym. Może stworzyć drugie forum od 18 lat nadawane w paśmie nocnym?

PostNapisane: So, 7 marca 2015, 01:37 

Dla mnie, to nie jest tak ważne, czy przeczytają moją informację, czy też nie? Chciałbym jednak podzielić się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi formy wieszania i ustawiania reklam w naszym mieście. Proponuję zwrócić na to uwagę! chaos jest totalny. Nie ma w tym ani krzty poprawności, jakiegoś klimatu jaki powinien cechować miejscowość turystyczną i uzdrowiskową. Te wielkie płaszczyzny tablic reklamowych, banerów i pseudowitaczy zaśmiecają przestrzeń publiczną i budzą odrazę. Czy, jeżeli już, to nie powinny być skromniejsze, w określonym stylu, nie aż tak bardzo krzykliwe. Czas się nad tym tematem zastanowić, mam świadomość, że to będzie długotrwały proces, ale skoro nie ma za wiele pieniędzy, to zajmijmy się choćby tą może drobną, lecz uważam ważną sprawą. Panie Burmistrzu ma Pan tylu kompetentnych ludzi wokół siebie niech Pan wymyśli coś sensownego, a będę ogromnie wdzięczny. Mam kolejne pomysły, ale czy warto stukać w klawiaturę. Co sądzicie o tym pomyśle?

PostNapisane: Śr, 11 marca 2015, 13:34 

3mać kciuki bo może uda się ruszyć rowery w Naszej Gminie !

PostNapisane: Cz, 12 marca 2015, 10:04 

Temat nieco tajemniczy, ale wszyscy wiedzą o co chodzi.

PostNapisane: Cz, 12 marca 2015, 13:37 

Nie wiem Krasnobludku, czy Twój post był nawiązaniem do mojego czy też nie. Jeśli nie to tematu nie ma. Jeśli tak to nie wiem co wiedzą wszyscy skoro jeszcze nie wie w zasadzie nikt. Bliższe informacje znajdą się na forum jak tylko zapadnie konkretna decyzja.

Miłego dnia !

PostNapisane: Cz, 12 marca 2015, 14:00 

Przepraszam,źle napisałem.
Ja się domyślam, jeżeli dotyczy to rowerów.

Tytuł: Re: Ostra jazda!
PostNapisane: Pt, 5 lutego 2016, 22:28 

Panowie......
Naprawdę proszę...........
Mamy Nasz Krasnobród. Jest coraz piękniejszy.
Wszystko ma plusy i minusy. Dajmy już spokój z tymi ciągłymi napadami na siebie , na rządzących, na każdego kto coś robi lub zrobił.
Czasy "jedynej , przewodniej" dawno minęły. Mam nadzieję ,że już takiej nie będzie.
Nie podpierajmy się naszą przynależnością , aby kiedyś nie okazało się ,że to był nasz , kolejny , błąd.
Bądźmy poprostu Krasnobrodzianie!
Na terenie gminy , jak często mówimy "Naszej Małej Ojczyzny" zakończmy spory , kłótnie , kto komu bardziej dołoży , kto coś s......, kto jest od tych, kto od innych, ktos w kapeluszu, ktoś w kasku , itp.
Przecież Wszyscy jesteśmy z gminy Krasnobród.
To wszystko nie ma nic wspólnego z troska o Naszą Gminę , często jej przeszkadza. Zniechęca do działania ludzi , którzy coś robią. Nie przeszkadzamy im.
Szanujmy władzę , która wybrali mieszkańcy. Czasami uważamy , np., ja nie wybierałem. Każdy miał prawo.
W/g mnie doskonałym miejscem do uwag do Naszych Władz są sesje Rady Miasta. Niestety udział mieszkańców w sesjach jest znikomy albo żadnen.
Jeszcze raz proszę ............
Wyhamujmy trochę.
Dla wspólnego dobra.

PostNapisane: So, 6 lutego 2016, 17:11 

Dołączam się całkowicie do mądrego apelu Admina.

Od kilku lat, po nieobecności w Krasnobrodzue przez okres pół wieku, uczestniczę w naszym forum po przyjeżdzie na zasłużoną emeryturę.

Niestety, prawdą jest z mojej perspektywy, iż dominują w nim nieokiełzane emocje ,,tubylców"- przeważnie polityczne, z mocnym zabarwieniem osobistych sympatii i antypatii. Niewiele jest merytorycznej, rzeczowej, konstruktywnej i z troską prowadzonej rozmowy dla dobra naszej społeczności.

Zamiast platformy na ktòrej ścierają się poglądy przedstawiane ładnym językiem mamy na forum ring bokserski bez stosowania uznanych zasad.

PORA WYHAMOWAĆ I TRAKTOWAĆ FORUM JAKO PRYWATNE POLETKO NA KTÓRYM W MNIEJ LUB BARDZIEJ NIEKULTURALNY SPOSÓB MOŻNA KOMUŚ DOKOPAĆ .

Niech Ci, którzy w tej manierze krytykanctwa mają przekonanie o swej słuszności, spróbują stanąć bezpośrednio naprzeciw swoich oponentów i udowodnić słuszność swych poglądów, zarzutów. Przecież jest taka możliwość, chociażby na kwartalnych spotkaniach w gminie .

Albo ma się odwagę do otwartej obrony swych poglądów i ocen albo strzela się z armaty ,,zza węgła" - co świadczy o asekuranctwie, żeby nie powiedzieć tchórzostwie...

Póki co, oceniając b. delikatnie ,uważam takich harcowników na forum, za autoreklamujących się pieniaczy, którzy okładają się na oślep, na oczach mniej lub więcej zaineresowanych widzów.

REASUMUJĄC; KIEPSKA I TANIA ROZRYWKA. :-(

Szkoda, że zdominowali pozostałych, myślących inaczej: -)

PostNapisane: So, 6 lutego 2016, 23:13 

P. conrad48 ma Pan 100% racji.
Albo dyskutujemy na forum co możemy zrobić , jak pomóc, albo.......może lepiej zamilknąć.
Osobiście sam robię tyle ile tylko mogę.
Jestem Administratorem strony internetowej Parafii.
Prowadzę stronę parafii na Facebooku.
Jestem jednym z Adminów tej strony.
Prowadzę stronę tego forum na Facebooku.
Prowadzę 2 strony internetowe o tematyce satelitarnej. /jest to moim hobby/
Nagrywam wszystkie sesje i umieszczam na YouTube i forum.
Nagrywam przeróżne imprezy , oczywiście tam gdzie mnie zapraszają / trochę jestem zawiedziony , bo czuję ,ze czasami traktuje się mnie jak intruza/.
Jednak kiedy mnie ktoś poprosi, nigdy nie odmówię. Poprosicie i jestem, mimo moich ....lat. ;)
Ostatnim moim "dziełem" są "Nowiny Miasta Krasnobród" :"Pierwsza Krasnobrodzka Gazeta Internetowa"
Szkoda tylko ,ze brak jest zainteresowania osób , do których się zgłaszałem , taką formą gazety.
Miałem nadzieję i mam dalej ,że znajdą się ludzie chętni do współpracy.
Wspólnie można by było zrobić ciekawą gazetę krasnobrodzką.
Jeżeli będę musiał sam ,mówi się trudno, będę to robił dalej sam, dla Krasnobrodu.
A dlaczego?
Dlatego że wiele ludzi odwiedzających Nasze Strony i Fora lubi to co robię.
Spotkacie mnie z kamerą na sesji Rady Miasta , gdzie też Was zapraszam.
Będę tam z kamerą i rejestratorem dźwięku.
Podsumowując:
Koniec "wojenki krasnobrodzkiej" na Naszym Forum.
Posty obraźliwe, obrażające będą usuwane. Nikogo nie będziemy banować.
Mieszkam w Krasnobrodzie już ponad 40 lat i szanuję wszystkich ludzi bez względu na ich przekonania.
I kocham ten Nasz Krasnobród.

PostNapisane: N, 7 lutego 2016, 19:07 

Zachęcam do pisania w tym temacie.
Temat "Ostra jazda" przenoszę do Archiwum, nie będzie widoczny.

PostNapisane: Pn, 8 lutego 2016, 11:48 

Mówiłem,że nie będziemy nikogo banować
Z przykrością musiałem zbanować @ doradca.
Przyczyna chyba znana dla wszystkich.

PostNapisane: Pn, 8 lutego 2016, 15:00 

Panie Monte Christo , nie chcę Pana obrazić.
To fajnie ,że piszesz ,że Krasnobród "robi".
Większość wie kto to robi.
Ale może napiszesz , jednak , co Ty robisz/zrobisz dla Krasnobrodu.
Poza pracą zawodową, oczywiście.

PostNapisane: Wt, 9 lutego 2016, 10:39 

Panie Monte Christo może załóżmy nowy temat : "Co robi dla Nas krasnobrodzka władza"
Wtedy będzie Pan mógł pisać w temacie.
Już założyłem temat.
Niektóre wpisy tam przeniosę.
Panie Monte Christo ban Panu nie grozi , ale krytyka też nie jednokierunkowa i umiarkowana.

PostNapisane: Śr, 10 lutego 2016, 13:26 

Zapraszam do nowego serwisu/grupy na Facebooku:

Krasnobród na starych fotografiach

https://www.facebook.com/groups/444072835792762/

PostNapisane: Cz, 25 lutego 2016, 18:05 

Panowie.
Myślę,że najwyższa pora skończyć , jak juz pisałem pewnie nie raz , z "krasnobrodzką wojenką"
Jedna partia lepsza, druga jeszcze lepsza albo gorsza. Ja dołożę Tobie , Ty mi , i karuzela sie kręci.
Ten zrobił, tamten nie zrobił albo sp....

Pan conrad48 pisał:

Cytuj:
Widzieliśmy przez ostatnie cztery lata, iż brak komunikacji między włodarzami a społecznością miał miejsce wcześniej i co ? Ano nic - trwa nadal.

Wybraliśmy wreszcie nowe władzę na miarę własnych wyobrażeń i możliwości, pisałem o tym, sam glosowałem z przyjaciółmi i rodziną na p.K.Misztala. Miałem i mam również dużo szacunku do p.Osia. Nikogo nadal nie chcę krytykować , idzie mi j e d y n i e o chęć i potrzebę wysyłania sygnałów dobrej woli tej władzy t a k ż e w kierunku naszej społeczności ; pokazania, że jest zainteresowana dyskusją i aktywnością. Bo to przecież główna droga zbudowania i scalenia miejscowej społeczności. Niestety, póki co nie widzę i nie czuję tego. Więc co mogę w opisanej atmosferze zrobić dla Krasnobrodu ? Moim zdaniem niewiele. Dlaczego ? Proste:
Bo w tym ambaras aby dwoje chciało naraz...

i jeszcze to Pana conrad48:

Cytuj:
Niech Ci, którzy w tej manierze krytykanctwa mają przekonanie o swej słuszności, spróbują stanąć bezpośrednio naprzeciw swoich oponentów i udowodnić słuszność swych poglądów, zarzutów. Przecież jest taka możliwość, chociażby na kwartalnych spotkaniach w gminie .

Albo ma się odwagę do otwartej obrony swych poglądów i ocen albo strzela się z armaty ,,zza węgła" - co świadczy o asekuranctwie, żeby nie powiedzieć tchórzostwie...

Jeżeli ktoś chce dalej zawięcie , przepraszam, "żerć się", niech podpisuje się swoim imieniem i nazwiskiem, bo bardzo często
Cytuj:
strzela się z armaty ,,zza węgła" - co świadczy o asekuranctwie, żeby nie powiedzieć tchórzostwie..

Zaczynam od dzisiaj edytować i usuwać nowe wpisy , które będą niezgodne z tym co napisałem.
Niech to forum Nas łączy , a nie ciągle dzieli.
Czego sobie i Wam Wszystkim życzę.
Józef Zdybel Krasnobludek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]