facebook
Teraz jest So, 20 stycznia 2018, 07:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak to było z wyciągiem w Krasnobrodzie?
PostNapisane: N, 24 stycznia 2016, 16:10 

,,Wg mnie trzeba wracać z wyciągiem na tzw. BABKĘ - ludzie wydzierżawią grunty jeśli to będzie służyło społeczności. Tam przynajmniej nie zjeżdża sie na cmentarz lub w rozdzielnię prądu. Otoczenie bardziej jest przyjazne i okolica ładniejsza.

Mimo, że urodziłem się w Krasnobrodzie i do 14 r. życia tu mieszkałem nie jestem w stanie dokładnie zloalizować BABKI ... Pewnie to skleroza: -)

W moim kręgu była: Księża Góra, Bardachówka,Goraj, Zimny Dół, Zakopisko, Niwa... Czy można poprosić o bliższe usytuowanie BABKI na mapie? Z góry duże dzięki !

Reklama

PostNapisane: N, 24 stycznia 2016, 21:00 

BABKA - taką nazwę miała górka (tak mi przekazano) i to jest ta górka na której w połowie lat 70-tych stał pierwotnie wyciąg narciarski linowy spalinowy w Krasnobrodzie. Potem ten wyciąg przesieniono na Księżą Górę (wycięto połać lasu) od strony zachodniej Księżej Góry.
Babka (jak mi mówiono) to górka niedaleko ośrodka wypoczynkowego Jolanta (dawny Chełm) widać ją dobrze z miejsca gdzie była kiedyś MAZIARNIA.
Nartostrada przebiegała wtedy przez pole Wieśka Przednówka. On to orał. Przy tym wyciągu robił wtedy Staś Maruszak (no właśnie pani informatyk sie kłania).
PS
conradzie 48 zapomniałeś podać jeszcze świetnie brzmiące nazwy innych dzielnic Krasnobrodu takie jak: GŁODNY OGRÓD, OLENDRY.

PostNapisane: Pn, 25 stycznia 2016, 11:56 

Wielkie serdeczne dzięki p. Monte Christo za opis BABKI.Przy jego pomocy odnowiły mi się szare komórki - co rzecz oczywista - b.raduje. Swoją drogą to jest niewątpliwie wartością samą w sobie i b.fajne, że dzięki takim nazwom i powrotom do krainy naszej młodości, utrwala się ciągłość miejscowej tradycji i toźsamości. Duźy ukłon :-)

PostNapisane: Pn, 25 stycznia 2016, 13:57 

Dzięki Ci conradzie48 za ukłon. Jeden tylko conrad48 ukłon dał jedynemu pisiorowi na forum (szkoda że Pani Kusz nie pisze na forum tylko u Marioli pisze) bo tak mam wrażenie ze na forum oprócz mnie sami peeselowcy. Wieczorem napiszę jeszcze ciekawostkę o istniejącym wyciągu.
Ukłon dla conrada48

PostNapisane: Cz, 28 stycznia 2016, 17:28 

Panowie! Zapraszam do tematu:
"Ostra jazda"

PostNapisane: Pt, 29 stycznia 2016, 01:13 

Tak sobie myślę o tym naszym wyciągu że może jednak warto byłoby reaktywować w gminie OSIR tak to było przed rokiem 1998.
Jednak kiedyś jak ten OSIR istniał to wyciąg jakoś funkcjonował. Różnie z tym wyciągiem bywało ale jakoś działał. Gdyby wydzierżawić wyciąg od pana Zaśki i reaktywować OSIR to moze i pan S.Greszta zgodziłby sie poprowadzić ten obiekt znowu po latach.
Np pan Wieslaw Chmielowiec pomimo że na emeryturze jest to jeszcze podobno pięknie pracuje w Centrali Nasiennej w Zamościu i wprowadza tę instutucję na droge dalszego rowoju. To nic że bierze emeryturkę ale ma jeszcze cały miesiac dla kraju i może ten kraj dalej budować.

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]