facebook
Teraz jest N, 23 września 2018, 23:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wody w zalewie coraz mniej
PostNapisane: Pt, 10 lipca 2015, 15:17 

Jesteśmy drugi raz w Krasnobrodzie. Piękne miasteczko i okolice.
W tym roku jest coraz mniej wody w zalewie.
Ktoś chyba czegoś nie dopilnował.

Reklama

Tytuł: Re: Wody w zalewie coraz mniej
PostNapisane: Pt, 10 lipca 2015, 18:45 

Woda z zalewu popłynęła do Wieprza i do morza. Ktoś nie dopilnował w porę. Dopuścić nie było co , brak wody w Wieprzu.

PostNapisane: Pt, 10 lipca 2015, 18:52 

Jacnia chętnie powita wczasowiczów.

PostNapisane: N, 12 lipca 2015, 11:17 

Nie jest najgorzej. Mamy jeszcze baseny. Woda rzecz ważna ale często nienajważniejsza.

PostNapisane: N, 12 lipca 2015, 11:32 

Krasnobludek napisał(a):
Nie jest najgorzej. Mamy jeszcze baseny. Woda rzecz ważna ale często nienajważniejsza.

Rozumiem, że to był żart i to wcale nie śmieszny.
Przecież nowy zalew miał rozwiązać problem stanu wody, co za debile rządzą w tym Krasnobrodzie. Poza tym, tam chyba jest pompownia, a stan wody w zalewie miał być niezależny od stanu wody w Wieprzu. Skoro są pompy to dlaczego nie można dopompować wody z Wieprza pomimo jego niskiego stanu, dołożyć dwie "deseczki" na wypływie z zalewu i problem rozwiązany. Żałuję, że po raz kolejny spędzę wczasy w tym bądź co bądź uroczym miasteczku. Jeszcze tylu znajomych tam ściągnąłem zachwalając im nowy zalew, a tu k...a znowu jakieś jaja z wodą (nerwy puszczają).

PostNapisane: Wt, 14 lipca 2015, 09:29 

Panowie wody w zalewie w lecie zawsze będzie mało gdyż projekt przewiduje napełnianie zalewu grawitacyjnie.Każdy kto ma troszkę wyobraźni i wiedzy o Wieprzu(tego zabrakło projektantowi)wie że poziom wody w lecie spada i potrzebna jest przepompownia po której został tylko budynek.Władze zawsze będą zbierać joby za niski poziom wody dopóki nie zakupią nowych pomp a na razie to nie możliwe gdyż Projekt Unijny tego nie przewiduje.Mam propozycję zwalcie wszystko na p.Chmielowca oraz p.Jędrusinę tak będzie najlepiej.

PostNapisane: N, 19 lipca 2015, 12:39 

Nasze Władze nie dają sobie rady z opanowaniem zalewu, to jakim cudem opanują gminę ,atak miało być dobrze

PostNapisane: N, 19 lipca 2015, 15:45 

Nie da się nie zauważyć, że wystarczyło minimum wyobraźni na etapie projektowym aby założyć różne poziomy wody w Wieprzu w zależności od uwarunkowań pogodowo-atmosferycznych. Stąd już "oczywista oczywistość" i odkrycie Ameryki; może wtedy być konieczność pompowania przy niższym poziomie w Wieprzu. Po jaką cholerę usunięto pompy ten tylko wie kto nie ma za grosz wyobraźni. Czyli projektant + inwestor, który to zatwierdził. Już widziałem - bodajże rok czy dwa temu jak wóz strażacki stał obok śluzy i przepompowywał wodę. Żałosny widok miejscowej gminnej głupoty i braku nadzoru. Dopóki nie powróci się do zdroworozsądkowego rozwiązania w tym temacie pozostaje niesmak z partactwa.

PostNapisane: Wt, 21 lipca 2015, 17:59 

Pojedzcie do Józefowa i zobaczcie jaki tam porządek. I nie wracaj cie do tematu Chmielowca i Jedrusiny. Trzeba nie było dawać 100 tys. odprawy PSLOWCOWI. Zawiodłem się na władzach, żadnego pomysłu na gminę. Siedem miesięcy a gmina nic :(

PostNapisane: Śr, 22 lipca 2015, 17:02 

Byłem dzisiaj nad naszym bagnem(zalewem)wody bardzo mało na plaży ludzi trochę a w ogóle unosi się nieprzyjemna woń zastanawiałem się po co ta "stonka" przyjeżdża i jeszcze płaci za taki syf.Myślę że jeśli upały potrwają jeszcze kilka dni to sanepid zalew zamknie woda jest już prawie gęsta kto za to odpowiada co władze robią żeby to zmienić.Zimowy wyciąg narciarski poszedł się dymać jeszcze niech zamkną zalew i będziemy mieli krasnobrodzki grajdoł.

PostNapisane: Cz, 23 lipca 2015, 13:05 

Tak to prawda pablojarszak ma rację woda w zalewie w Józefowie jest super, jest luzik, piękny piasek, bezpłatne parkingi warto pojechać jest tam fajnie.
Krasnobrodzki zalew byłby lepszy gdyby nie została przerwana kadencja panu Januszowi Osiowi. Dziś mielibyśmy ładniejszy i lepiej wykonany zalew i lepszą wodę bo z pewnością pompy nie zostałyby zdemontowane a przy zalewie byłby już piękny park uzdrowiskowy.
Ktoś kiedyś rzucił fajne hasło - Trzeba zgrzać rurę PEHD i złapać wodę w tę rurę z Krupca z kaplicy na wodzie. Potem ułożyć rurę na dnie rzeki wpuścić do zalewu.
Mądre: kilka dni roboty i załatwiłoby sprawę czystości wody w zalewie po wsze czasy.

PostNapisane: Cz, 23 lipca 2015, 13:24 

Hehehehe....... i znowu Chmielowiec i Jędrusina.
Jakby Oś to w zalewie byłoby coś.
hehehehehe

PostNapisane: So, 25 lipca 2015, 09:44 
Site Admin

Poczta , którą dzisiaj dostaliśmy:

Cytuj:
Mario Xsinski 25 lipca 08:19
Bylem z rodzina w dn 24.07.2015 nad zalewem, tragedia, wody malo, brudna i wytyczone male kapielisko, nie przyjade tu wiecej. Bagno
:oops:

PostNapisane: Pn, 27 lipca 2015, 10:32 

Panie Radku myślę że jednym z pozytywnych aspektów byłej kadencji było to, że Stanisław J. był z-cą burmistrza w Krasnobrodzie. Jak go parę razy słuchałem gdy się wypowiadał to widzę nie chciał źle dla Krasnobrodu. Ale jeden człowiek samodzielnie nie zbuduje dobrobytu. Mówią że nikt go nie lubił - na pewno zbyt surowo był oceniany.

PostNapisane: Śr, 29 lipca 2015, 22:44 

"Monte" czy Ty nie widzisz że się w gminie nic nie dzieje minęło 7 miechów a tak jak za poprzednim razem kadencji p.Osia nic się nie dzieje. Bagno-zalew śmierdzi,wody mało(to za rządów P.Osia przyjęto i realizowano projekt który przewidywał napełnianie zalewu metodą grawitacji(bez pomocy pomp)i mamy teraz śmierdzące bagno.Józefów- wody w bród jak zawsze,Majdan Sopocki woda względnie czysta ale jest jej pod dostatkiem ludków też,Zwierzyniec- fajna mieścina atrakcji wiele(lody robione ręcznie hihihihi)woda czysta wszystko zadbane. Susieć bomba dla turystów (kaskady) coś nowego coś atrakcyjnego każdy turysta który przyjeżdża chce zwiedzić coś nowego i to mu trzeba udostępnić a Krasnobród według mnie "dupa"chociaż jestem patriotą lokalnym i wierzą że jeszcze coś się zmieni na razie sprawdza się moja teoria (Nie swój tylko fachowiec wykształcony)

PostNapisane: Cz, 30 lipca 2015, 10:32 

Drogi Dzikitwardzielu też nie mówię, że Jędrek był zły (miał tylko złych kolegów). To Jędrek chciał zrobić nad rzeką w Krasnobrodzie ogród botaniczny i zagospodarować teren przy źródlisku Belfont tak samo jak zrobił to pan Janusz Oś w Suścu w miejscu gdzie Jeleń wpada do Tanwi tylko siwa pani i siwy pan mu przeszkodzili.
Krasnobród dzięki staraniom pewnych panów z PSL zapłacił tylko na jednej inwestycji 800 tys. zł haraczu w postaci podatku VAT którego nie musiałby płacić gdyby kanalizację budowano z RPO a nie PROW.
A skąd były pieniądze na zapłacenie podatku VAT? Trzeba było wziąć kredyt który trzeba spłacić a od kredytu jeszcze biją odsetki.
Za krasnobrodzki kredyt buduje się autostrady w Polsce dlatego minęło 7 miechów i nic się u nas nie dzieje.
To znaczy dzieje się - spłaca się na pewno kredyt i odsetki.

PostNapisane: Pt, 31 lipca 2015, 14:29 

Panowie, temat dotyczy wody w zalewie.
Następne wpisy, które nie będą dotyczyły tematu będę usuwał.

PostNapisane: Pt, 31 lipca 2015, 17:02 

Krasnobludek napisał(a):
Panowie, temat dotyczy wody w zalewie.
Następne wpisy, które nie będą dotyczyły tematu będę usuwał.

Dlaczego usuwać ? Niech ludzie wiedzą, co im leży na sercu.

PostNapisane: Pt, 31 lipca 2015, 17:38 

Panie pablojarszak proszę tylko o pisanie w konkretnych tematach , a nie gdzie kto może.
Chyba to jest wyraźnie napisane?

PostNapisane: Pt, 31 lipca 2015, 23:37 

Panie Adminie to ja z Dzikimtwardzielem zeszliśmy z tematu a Pablojarszakowi się dostało.
O tym że syf w tym roku w zalewie jest faktem. Na 1000% trzej muszkieterowie o tym wiedzą. Sezon się kończy deszcz miał załatwić sprawę ale nie załatwił. Znając podejście pana Osia w przyszłym roku na wiosnę na pewno instalacja pompowa z powrotem będzie gotowa do użycia i wodę będzie można dopompować do zbiornika. Budynek stoi to i pompy może jeszcze są.
Ja np jeździłem w tym roku nad zalew do Józefowa. Warunki wspaniałe woda super. Józefów mocny - rośnie w siłę.

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]