facebook
Teraz jest Wt, 20 listopada 2018, 19:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Autor Wiadomość
 Tytuł: opłata klimatyczna w uzdrowisku Krasnobród
PostNapisane: Śr, 1 lutego 2012, 16:04 

Po ostatnim spotkaniu organizowanym przez p.burmistrza w KDK w Krasnobrodzie które miało na celu ukształtowanie świadomości pobierania opłaty klimatycznej mam poważne obawy i wątpliwości czy turyści dadzą się namówić na płacenie tejże opłaty, tak bynajmniej było do tej pory. Wszystko bardzo ładnie,że gmina za każdą zarobioną złotówkę na opłacie dostanie następną od Państwa, że pieniądze posłużą upiększeniu naszego już jakże pięknego miasteczka, że będą wysyłane kontrole z gminy czy owe opłaty będą egzekwowane ( to akurat chyba głupi pomysł, bo gmina nie jest od kontrolowania). I tu nasuwa się pytanie czy gmina dąży do tego aby turysta z satysfakcją płacił klimatyczne?? Po pierwsze, turysta wjeżdżając do Krasnobrodu nie ma pojęcia , że wjeżdża na teren uzdrowiska, żadnej tablicy informacyjnej ani nic, więc jak mówi większość tu przyjeżdżających zapytanych o opłatę klimatyczną odpowiada ,, panie, a za co tu płacić?''. Gdy zapytałem p. wiceburmistrza o kosze na śmieci na deptaku przy zalewie( koszy nie ma, turyści muszą śmieci zjadać chyba), dostałem na odpowiedz pytanie ,, a czy wie Pan ile osób ma podpisaną umowę z ZGK '' ( domyślam się że chodzi o podrzucanie śmieci do ulicznych koszy). Osobiście nie wiem, bo to nie moja ,,broszka'' ani tym bardziej turysty który płacąc klimatyczne ma prawo wymagać takich rzeczy i nie stresować się gdzie podrzucić papierek po lodzie itp. Następna sprawa, imprezy w Krasnobrodzie, czy ktoś może przypomnieć mi występ jakiejś jaśniejszej gwiazdy niż Krywań na energetyku podczas majówki jakieś 10 lat temu?? No sory, maleńczuk 3 lata temu, ale to żubr organizował:) Da sie, da!! A nastawianie się na turystę w przedziale 55- 70 lat to chyba nie ma sensu zważywszy na realizowane właśnie inwestycje które fakt faktem są imponujące!! Potrzebujemy imprez, celebrytów, którzy nakręcą turystów do odwiedzania naszego miasteczka a co za tym idzie...wiadomo!!
Następna sprawa, na litość boską DROGI!! Z której strony się nie wjeżdża jest totalna porażka!! jak kogoś wytelepie po naszych drogach dojazdowych to nie ma się co dziwić że klimatycznego zapłacić nie zechce.
Następna ważna sprawa, INFORMACJA TURYSTYCZNA która działa nieregularnie, specjalnie patrzyłem dzisiaj, podczas ferii, informacja nieczynna. Może wypadałoby zatrudnić więcej niż jedną osobę w informacji?? Jak wytłumaczyć turyście gdzie szczegółowo dowie się co ciekawego spotka w tym naszym zakątku świata? Gdzie może nabyć mapy, przewodniki, informatory itd?? Gdzie może załatwić potrzeby fizjologiczne po długiej podróży? A trochę ludzi na ferie przyjechało!! Informacja Turystyczna leży!!
Aha, jeszcze jedno pytanie, opłatę klimatyczną mamy pobierać od osób fizycznych przebywających w Krasnobrodzie dłużej niż 24 godz, a co jeśli przyjeżdża grupa ludzi których wypoczynek organizuje biuro turystyczne które nie jest osobą fizyczną?? Wychodzi na to , że od grup zorganizowanych opłaty tej się nie pobiera, chyba że się mylę to poprawcie...
Podsumowując, myślę że nasi włodarze powinni zacząć od unormowania tych wszystkich rzeczy które wymieniłem i o wielu innych o których zapomniałem a następnie wysyłać kontrolę czy pobieramy opłaty klimatyczne, a może my wyślijmy kontrolę jak działa nasz urząd, będzie sprawiedliwie!! Na spotkaniu zostało ogłoszone kto ile zapłacił opłaty klimatycznej w 2011 r, szkoda że zapomnieli również przeczytać ile sami zarabiają, było by sprawiedliwe!! I jeszcze jedno, myślę że to zły pomysł by wzywać policję za każdym razem jak ktoś odmówi zapłaty klimatycznego( takie rozwiązanie padło ze strony naszych władz), dobre wrażenie na które pracowaliśmy tyle lat znika od razu, a pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko jeden raz!! Drodzy włodarze, pomyślcie nad lepszym rozwiązaniem, może jakieś drobne gadżety w nagrodę żeby pozostawić dobre wrażenie, bo spotkanie z policja dobrego wrażenia nie pozostawi....

Reklama

Tytuł: Re: opłata klimatyczna w uzdrowisku Krasnobród
PostNapisane: So, 4 lutego 2012, 00:08 

Co do informacji turystycznej, to uważam że jest w dość odległym miejscu :) Raczej ciężko z niej skorzystać większości turystom, zwłaszcza gdy rozpoczynają przygodę od strony zupełnie z religią nie związanej.
Pomysł nachodzenia turystów przez policję jest faktycznie poroniony. Ciekawe, kto z czymś takim "wyjechał" i samej myśli się nie bał :)

PostNapisane: Pt, 23 marca 2012, 12:28 

Powiem szczerze że tam gdzie jeździłem do tej pory opłata klimatyczna zawsze jest pobierana, co prawda nie jeździłem za dużo, ale w bieszczadach, zakopcu, na mazurach...płacą ludzie za to i nie płaczą

Informacja turystyczna..fakt sporo na uboczu, ale też fakt że wg mnie poza 2 miesiącami w roku to właśnie przez podklasztor przewija się najwięcej turystów.

A co do imprez i gustów, też mnie to nie dziwi, jak Drops24 był by burmistrzem mielibyśmy centrum Hip-Hopa, gdybym ja nim został była by to rzeźnia Rock'n'Rolla, a że miłościwie nam panujący to Panowie i Panie o gustach wiadomych to mamy jak mamy ;)... sam mam jednak nadzieje że to się zmieni, jak w końcu trochę podrośniemy ;) i dalej tutaj zostaniemy ;)

PostNapisane: Pt, 23 marca 2012, 17:08 

zappek napisał(a):
Informacja turystyczna..fakt sporo na uboczu, ale też fakt że wg mnie poza 2 miesiącami w roku to właśnie przez podklasztor przewija się najwięcej turystów.

Co racja to racja... Na szczęście życie religijne jest mocnym elementem w regionie i pory roku na wizyty w sanktuarium wpływu wielkiego nie mają :)

zappek napisał(a):
A co do imprez i gustów, też mnie to nie dziwi, jak Drops24 był by burmistrzem mielibyśmy centrum Hip-Hopa, gdybym ja nim został była by to rzeźnia Rock'n'Rolla, a że miłościwie nam panujący to Panowie i Panie o gustach wiadomych to mamy jak mamy ;)... sam mam jednak nadzieje że to się zmieni, jak w końcu trochę podrośniemy ;) i dalej tutaj zostaniemy ;)

Nie no... wątpię w to że miłościwie nam panujący są wielkimi fanami zespołów folklorystycznych :) i myślę że po cichu słuchają namiętnie ciężkiego metalu :)

PostNapisane: So, 24 marca 2012, 10:52 

ale są tez takie kapele w których repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie, nie mowie tutaj o skrajnościach ;) chodzi o takie radiowe hity, wpadające w ucho, ja bym widział np. Sylwia Grzeszczak, fajnie śpiewa,albo np. Enej, takie coś by było lepsze. Ale z braku laku..... dobrze jest:)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]