facebook
Teraz jest Pt, 20 lipca 2018, 12:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Autor Wiadomość
 Tytuł: Po kolędzie ;-)
PostNapisane: Śr, 5 stycznia 2011, 15:35 

"Wkurza" mnie nasza wiara, za większość sakramentów żądają kasy i to wg. stawek, nie wedle uznania. A nasz organista jest strasznie niemiły i chamski, i to w chwili inkasowania 30 zł (nie wiem za co) chyba za kilka słów wpisanych przy zapisie dziecka do chrztu. Myślałem, że to kasa na kościół ale z tego co słyszałem to chyba dla niego, nie wiem może ktoś bardziej zorientowany się wypowie. Wcześniej księdzu płaci się swoją drogą. Biorą pieniądze po 20 razy niech już ksiądz weźmie całość niby, że to na kościół ;-P
A u nas mimo zmian wszystko po staremu, po kolędzie najlepiej 2 koperty z podpisem, która na kościół, a która dla księdza. Hmmmm niezła stawka za kilka minut biorąc od uwagę średnie stawki jakie oferują moi znajomi ;-) Tak sobie myślę, że z reguły księża są zamożniejsi niż parafianie, więc nie widzę tu logiki gdzie bogatszy bierze pieniądze od biednego,(przynajmniej tą kopertę dla księdza), bo przecież głupio nie dać i trzeba czasem sobie czy też dziecku coś odżałować ;-( Osobiście wychowałem się na filmach typu Robin Hood i Janosik o zabieraniu bogatym, a dawaniu biednym, ale wiadomo to tylko filmy...
""""""""""Niektóre parafie zabraniają jednak księżom przyjmowanie kopert z pieniędzmi podczas tradycyjnej kolędy. Zakaz taki ogłosili w Małopolsce księża filipini. Pięć lat temu napisali nawet na swojej stronie, że „parafianie mogą się czuć niezręcznie, jeśli z racji sytuacji finansowej nie mogą wesprzeć parafii”.. Taki zakaz obowiązuje też od kilku lat w parafiach diecezji opolskiej. Również w Krakowie w ubiegłym roku jedna z parafii postanowiła, że podczas wizyty duszpasterskiej pieniądze nie będą zbierane.""""""""" pozdrawiam

Reklama

Tytuł: Re: Po kolędzie ;-)
PostNapisane: Śr, 5 stycznia 2011, 17:43 

Wiara to Śliski temat, Panie Smerfniak11, Pan z której parafii?? Bo teraz w Krasnobrodzie dwie ;). Księża stosunkowo dużo zarabiają bo mają stosunkowo niewiele wydatków, tak z mojego punktu widzenia to wygląda, nie wiem na co wydaja kasę ale pewnie kupa spraw do opłacania im odpada. Osobiście z podzameckiego kościoła jestem zadowolony. Podoba mi się podejście do młodej części, części społeczeństwa a w tym przeuroczy/przeurocza operator/operatorka bangosa wystukujący bicia z wiecznie nie tych nut co trzeba :D i to jest piękne :D

a jeszcze jedno Panie Smerfniak11, !!! na skrzydło motyla nie przeklinać!!! :lol: ;)

PostNapisane: Śr, 5 stycznia 2011, 18:38 

Dobre z tym "skrzydłem motyla", aczkolwiek wk"u"rza to chyba nie jest, aż tak brzydkie słowo, by mi tu wprowadzać "rozmowy kontrolowane" ;-P
należę do Podklasztoru, lecz jeżeli już pojawiam się w kościele to wolę Podzamek, po prostu bardziej mi się podoba ;-)

PostNapisane: Cz, 10 marca 2011, 19:02 

;) odnośnie cenzora nie toleruje wszystkich słów które mają w ciągu k"u"r ;)

PostNapisane: Cz, 10 marca 2011, 19:55 

Dlatego o K_U_R_czakach teżnie można pisać :D

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]