facebook
Teraz jest N, 23 września 2018, 10:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Autor Wiadomość
 Tytuł: Kilka legend, ciekawostek
PostNapisane: Śr, 20 kwietnia 2011, 18:25 

Podziemne przejście

Mówiło się kiedyś o podziemnym przejściu z pałacu na Podzamku do Krasnobrodu lub aż do Klasztoru. Co nieco dowiedziałem się na ten temat ale narazie to tylko gdybania.

Skarb Fudakowskiego

Krązyły pogłoski ,że senator Fudakowski uciekając przed armią bolszewicką w 1944r zakopał na terenie Sanatorium skarb.
Prawda czy ludzka fantazja?

Zatopiony samolot

Starzy mieszkańcy twierdzili,że w jednym z obecnie stawów /dawnie prawdopodobnie były to bagna/ , przed 1939r. rozbił się i utonął polski samolot.
Stoi teraz w tym miejscu krzyż. Przynajmniej kiedyś stał.

Może ktoś z Was słyszał coś na powyższe tematy?

Reklama

Tytuł: Re: Kilka legend, ciekawostek
PostNapisane: Pt, 3 czerwca 2011, 23:47 

No to kranobludku :) Coś więcej nt. np.
Cytuj:
Mówiło się kiedyś o podziemnym przejściu z pałacu na Podzamku do Krasnobrodu lub aż do Klasztoru. Co nieco dowiedziałem się na ten temat ale narazie to tylko gdybania.

PostNapisane: Pn, 29 kwietnia 2013, 12:33 

Witajcie,
Mój ojciec (który nadal mieszka w Krasnobrodzie) opowiadał o katastrofie lotniczej właśnie na stawach na Podzamku - chyba jednak były już tam wówczas stawy należące do majątku Fudakowskich, choć na 100% nie wiem - pamiętam z dzieciństwa, że na jednym ze stawów faktycznie stał w wodzie krzyż upamiętniający to wydarzenie. Nie wiem jednak czy jeszcze tam stoi. Przy okazji pobytu w Krasnobrodzie popytam o szczegóły tego wydarzenia => jeśli nadal interesuje was ten temat.

W czasie wojny w okolicach Krasnobrodu ponoć też rozbił się (czy został zestrzelony ???) hitlerowski samolot-myśliwiec.
W załączeniu zdjęcie ilustrujące to wydarzenie oraz link do strony gdzie je znalazłam - http://www.archiwum.zam.pl/displayimage ... play_media

Załącznik:
Wrak_samolot-Krasnobród 1944 r.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: Pn, 20 maja 2013, 22:20 

Z tego co mówiła mi babcia, to jakiś samolot rozbił się na Turzyńcu.

PostNapisane: Pn, 30 grudnia 2013, 14:52 

Właśnie - też słyszałam, że samolot ze zdjęcia. które poprzednio zamieściłam rozbił się na Turzyńcu, czyli na łąkach za Podklasztorem

PostNapisane: Pt, 6 lutego 2015, 19:49 

Zacznijmy może od samolotu faktycznie samolot się rozbił i zginął pilot krzyż stał kiedyś na środku stawu ale ostatnio na skrzyżowaniu trzech grobli postawiono nowy razem z tabliczką informacyjną kto zginął i kiedy można wszystko przeczytać tylko się cieszyć z takich inicjatyw upamiętniających takie tragedie.

PostNapisane: Pt, 6 lutego 2015, 20:03 

Następnym tematem jest tunel słyszałem o tym tunelu pogłoski głosiły iż wejście jest pod płytą główną która leży przed kapliczką.Próby podniesienia tej płyty nic nie dały byliśmy wtedy za słabi i tak zostało ale mam ciekawostkę o której nikt nie wie za kapliczką znajdują się schody prowadzące na dół do stawu.Schody są zrośnięte i zapomniane w zasadzie ich w ogóle nie widać z tego co pamiętam to chyba były granitowe pod jednym z trepów znaleźliśmy amunicję karabinową były to lata 70siąte więc troszkę czasu minęło. Pozdrawiam przyszłych poszukiwaczy.

PostNapisane: N, 15 lutego 2015, 12:49 

Ostatnio w rozmowie podniosłem ten temat i dowiedziałem się od starszej pani która kiedyś pracowała w Sanatorium i legenda głosiła że wejście do tych lochów znajduje się w odkrytej acz nieczynnej piwnicy niedaleko głównego wejścia i wieży ciśnień piwnica ta miała ponoć kiedyś pełnić rolę pieczarkarni za p. Fudakowskiego ale czy to prawda nie wiem.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]