facebook
Teraz jest N, 18 listopada 2018, 12:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

• Reklama

Autor Wiadomość
 Tytuł: Strach po ulicach chodzić
PostNapisane: Śr, 5 stycznia 2011, 12:12 

Wczoraj około godziny 18.00 dostałem straszny telefon. Dzwoniła znajoma z informacją, że mój pies leży zagryziony nieopodal domu mojej matki.
Po dotarciu na miejsce stwierdziłem, że rzeczywiście to jest Misiek :(, ale nie został zagryziony tylko uduszony. Tylko kilka psów w Krasnobrodzie w ten sposób atakuje i zabija (zresztą winowajca ciągle stał nad nim). Dowiedziałem się również, że to nie pierwszy taki przypadek: w ciągu ostatnich kilku tygodni w tej okolicy zginął już trzeci pies. Niestety, część z takich psów chodzi sobie samopas po ulicach... Może nie jestem psim ekspertem, ale coś niecoś wiem: jeżeli taki pies zasmakował we krwi, wcześniej lub później zabije znów i to niekoniecznie psa. Mam nadzieję, że kolejną tego typu informacją nie będzie coś w stylu "pies udusił dziecko". Macie może pomysły jak rozwiązać ten problem?

Reklama

Tytuł: Re: Strach po ulicach chodzić
PostNapisane: Śr, 5 stycznia 2011, 15:36 

Ja proponuję zrobić z Krasnobrodzkiej Straży Miejskiej( która nic nie robi!!!) brygadę do zadań specjalnych- HYCEL

PostNapisane: Śr, 5 stycznia 2011, 17:32 

strach się bać psia mać

PostNapisane: Śr, 5 stycznia 2011, 18:17 

szkoda Miśka

PostNapisane: Śr, 5 stycznia 2011, 20:59 

Ostatnio słyszałem, że przy domu opieki społecznej ktoś przywiązał psa i nikt się do niego nie przyznawał. Jak zadzwoniono po straż miejską to ten "emeryt na etacie" powiedział, że to do nich nie należy i żeby szukać jakiegoś schroniska czy coś takiego. Powtarzam tylko to co słyszałem. A propos podobno w domu opieki społecznej też pracuje trochę emerytów, którzy młodym blokują miejsca pracy... pozdrawiam

PostNapisane: Pt, 7 stycznia 2011, 14:56 

Po rozmowie z Policją dowiedziałem się, że cała sprawa leży w gestii URZĘDU MIASTA (a więc też straży miejskiej). Poradzili jeszcze, żeby w przypadku prowadzenia groźnych psów bez kagańca (czy bezpańsko biegających takich psów) od razu dzwonić do nich - posypią się mandaty. Od siebie dodam jeszcze tylko, że po rozmowie z matką właściciela sprawcy dowiedziałem się, że nie mają nawet kagańca, a mój pies albo zagryzł się sam, albo zagryzł go inny
labrador (nawiasem mówiąc pies, który wychował się z moim), albo ja go zagryzłem ("i w ogóle to wasz pies też się szwendał": zgoda, ale ja byłem gotowy ponieść wszelkie konsekwencje zachowania mojego psa. Zaświadczam, że nigdy nikomu nie zrobił krzywdy ( poza tym wielu z Was, którzy znali mojego psa może to samo zaświadczyć), więcej - przestrzegał przepisów ruchu drogowego ;) ). Na koniec - mam nadzieję, że cała ta sprawa nie skończy się tragedią dla innych: ten pies już nie jest normalny (2 tygodnie - trzy ofiary, na razie psy, ale... labrador - ok. 45kg, przeciętne dziecko - ok. 20kg)
pozdrawiam

PostNapisane: Pt, 7 stycznia 2011, 19:35 

No masz racje może być tragedia. A władze powinny coś zrobić z tymi watahami psów biegających po ulicach naszego miasteczka. To nie jest normalne żeby sfory psów (po ok. 10 osobników) biegały po ulicach miasteczka żyjącego min z turystów. Można się trochę bać. STRAŻ MIEJSKO-WIEJSKA łapać psy. :D

PostNapisane: Pt, 7 stycznia 2011, 19:37 

chyba już nie ma straży,albo niedługo ma zniknąć, ale z drugiej strony gdyby przyczepić pług do ich auta to w końcu na coś by się przydali :)

PostNapisane: Pt, 7 stycznia 2011, 20:40 

No to nareszcie poszli po rozum do głowy i straż zlikwidowali. Brawo im za to. :)

PostNapisane: Pt, 7 stycznia 2011, 21:48 

jak to brak straży miejskiej/wiejskiej?? nie wierzę!

PostNapisane: Pn, 10 stycznia 2011, 19:31 

To straszne!, mam nadzieje że ktoś zrobi z nim porządek. Takie psy nie powinny wychodzić poza swoje ogrodzenie. Domyślam się że to jakiś "bezpański" amstaf... Trochę się tym zmartwiłem gdyż moja bestia często się włóczy i odwiedza swoich kumpli a w szczególności nieżyjącego już labka...:(((

PostNapisane: Śr, 11 lipca 2012, 15:40 

Myślałeś o pracy w FAKTach? Tam za takie informację dostaję się, żywą gotówkę! Naprawdę.

Znasz się na psach? To jakiego miał w tobie właściciela, skoro szwędał się bezpańsko tak daleko, że aż musiałeś do niego docierać?
Znasz się na psach? To skąd masz informację, że pies który zasmakował krwi, jest jej żądny? Z podań ludowych? A słyszałeś kiedykolwiek o psiej diecie BARF?
Znasz się na psach? To skąd możesz mieć pewność, że "twój" pies nigdy by nie zaatakował?
Znasz się na odpowiedzialności? Kto odpowiedzialny puszcza psa w samopas zrzucając winę na innego psa? Skąd w ogóle pewność, że to pies go zaatakował? Może wpadł pod samochód, albo zaatakował jakiegoś człowieka, a ten w obronie własnej mu coś zrobił.

PostNapisane: So, 3 listopada 2012, 11:50 

Nawiązując - oczywiście, ze ten problem należy do urzędu. Niestety - swego czasu u Was interweniowałem w sprawie bezpańskiej suczki, która oszczeniła się w jakiejś stodole. Urzędnik - a to nie moja sprawa, a stodoła jest prywatna (tak jakby to psa obchodziło - po prostu szukał słomy). Z pomocą studentek zabraliśmy 6 szczeniaczków. Matka uciekła, ale widzę, że wraca. 6 szczeniaczków, z których 4 to suczki. Kilka lat później byłaby to już gromada bezpańskich psów. Urzędnik stwierdził radośnie, ze skoro raz po raz karmiłem, to według prawa należą do mnie. Brak słów ...

PostNapisane: N, 27 stycznia 2013, 11:32 

smerfniak11 napisał(a):
Ostatnio słyszałem, że przy domu opieki społecznej ktoś przywiązał psa i nikt się do niego nie przyznawał. Jak zadzwoniono po straż miejską to ten "emeryt na etacie" powiedział, że to do nich nie należy i żeby szukać jakiegoś schroniska czy coś takiego. Powtarzam tylko to co słyszałem. A propos podobno w domu opieki społecznej też pracuje trochę emerytów, którzy młodym blokują miejsca pracy... pozdrawiam

Ten emeryt były strażnik ma dwa psy,które grasują po Krasnobrodzie i wyciągają śmieci z koszy.

PostNapisane: N, 27 stycznia 2013, 11:44 

Proponuję w miejsce straży miejskiej utworzyć urzędzie gminy etat hycla.

PostNapisane: N, 27 stycznia 2013, 13:19 

sympatyk napisał(a):
Proponuję w miejsce straży miejskiej utworzyć urzędzie gminy etat hycla.

Już o tym pisałem;] Ja proponuję zrobić z Krasnobrodzkiej Straży Miejskiej( która nic nie robi!!!) brygadę do zadań specjalnych- HYCEL
Jak widać dobry pomysł na etat w Krasnobrodzie

PostNapisane: N, 27 stycznia 2013, 19:07 

,,Ja proponuję zrobić z Krasnobrodzkiej Straży Miejskiej( która nic nie robi!!!) ,,

Gdzie wy żyjecie - Straży Miejskiej w Krasnobrodzie nie ma już od 2 lat.

PostNapisane: N, 27 stycznia 2013, 23:21 

martinez napisał(a):
,,Ja proponuję zrobić z Krasnobrodzkiej Straży Miejskiej( która nic nie robi!!!) ,,

Gdzie wy żyjecie - Straży Miejskiej w Krasnobrodzie nie ma już od 2 lat.

Ten post jest początku 2011;]
"sympatyk" prawdopodobnie cofnął się w czasie;]

PostNapisane: Wt, 28 czerwca 2016, 17:32 

Koszt odstawienia psa do schroniska to 3,5 tys. złotych.
A na Podklasztorze ciężarna suka pojawia sie i znika tak skutecznie że nie może jej namierzyć HYCEL.
Jak sie oszczeni to będzie to kosztowało Krasnobród kilkanaście tysiecy złotych. (za każdego psa po 3,5 klocka).
Susiec nie wydaje na psy ani złotówki a biedny Krasnobród płaci krocie na podrzucone psy.
Nie jest to wykluczone że te podrzucone psy są z rodowodem -mogą pochodzić z gmin zarządzanych przez ludowców.

PostNapisane: Wt, 16 sierpnia 2016, 17:56 

Tydzień temu dwa zastępy policji rąbały przechodniów poruszajacych sie od bankomatu przy urzędzie gminy do biedronki za to że nie przechodzą przez pasy tylko na skróty. Mamy przestępców!!!
A na ulicy Spokojnej pod kosciołem zakaz zatrzymywania się kierowców nie obowiązuje. Blokują zatem ulicę Spokojną że staje się ona nieprzejezdna w obu kierunkach. Ci co tarasują ul. Spokojną nie są przestępcami!!!
Nad zalewem samochody osobowe i dostawcze jeżdza stadami po mostkach i ścieżkach przeznaczonych tylko doruchu pieszego. Oni też nie są przestępcami!!!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]